Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Trójbój siłowy.Mistrzostwa Europy w Sofii. Grotkowski piąty

2014-05-18 12:00:00 (ost. akt: 2014-05-16 09:25:43)
Mariusz Grotkowski na ME w Bułgarii zajął 5. miejsce

Mariusz Grotkowski na ME w Bułgarii zajął 5. miejsce

Podziel się:

Mariusz Grotkowski zajął piąte miejsce w Mistrzostwach Europy w trójboju siłowym, które odbywały się w Bułgarii. Reprezentant Polski mimo pobicia rekordów życiowych w przysiadzie, wyciskaniu sztangi leżąc i martwym ciągu, nie był w stanie walczyć o medale.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Pięć tygodni temu wygrywał mistrzostwa Polski w trójboju siłowym klasycznym, bijąc rekordy Polski, teraz w trójboju siłowym już ze specjalistycznym sprzętem rywalizował w Mistrzostwach Europy w Bułgarii. Pochodzący z Chamska Mariusz Grotkowski w starciu najlepszymi zawodnikami na kontynencie zaprezentował się z niezłej strony, ale do medalu zabrakło sporo.
- Przy takim poziomie zawodów piąte miejsce to bardzo dobry wynik – ocenia Mariusz Grotkowski – do czołówki jeszcze bardzo dużo mi brakuje, ale to wszystko do nadrobienia – mówi z nadzieją.

Bił rekordy, ale do medalu to za mało

Na trójbój siłowy składa się przysiad, wyciskanie sztangi leżąc oraz martwy ciąg. Mariusz Grotkowski w Sofii bił wszelkie rekordy życiowe w każdej z konkurencji, co dało o piętnaście kilogramów lepszy od poprzedniego najlepszego wyniku. W przysiadzie zanotował wynik 225 kilogramów, w wyciskaniu leżąc 165 kilogramów, a w martwym ciągu 235 kilogramów. Wynik ten jest o 15 kilogramów lepszy niż osiągnięty w Mistrzostwach Polski w ubiegłym roku w listopadzie.
- Na dziewięć podejść zaliczyłem osiem, a spaliłem tylko jedną próbę w przysiadzie. Dałem z siebie wszystko – tłumaczy Grotkowski.
Najlepsi podnosili zdecydowanie więcej. Złoty medal zdobył Rosjanin Sergey Gladkikh, który zwyciężył wynikiem łącznym 745 kilogramów. Dwadzieścia kilogramów mniej osiągnął reprezentant Finlandii Antti Savolainen, a brązowy medal Alexander Kolbin z Rosji z wynikiem 715 kilogramów.

Opinia zawodnika:
Mariusz Grotkowski
Jestem bardzo zadowolony z tego, że mogłem pierwszy raz reprezentować Polskę na zawodach i z zajętego miejsca. Mam teraz dużo większą wiedzę po tych zawodach i wiem, co muszę poprawić, żeby na następnych zawodach było lepiej. Teraz czeka mnie Puchar Polski w Kielcach, który będzie eliminacją do listopadowych mistrzostw świata.

Klasyfikacja medalowa:
1. Sergey Gladkikh (Rosja) 745 kg
2. Antti Savolainen (Finlandia) 725 kg
3. Alexander Kolbin (Rosja) 715 kg
- - - -
5. Mariusz Grotkowski (Polska) 625 kg

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jan Kowalski #1399084 | 46.186.*.* 20 maj 2014 12:19

    Brawo Mariusz,oby więcej takich zwycięstw.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz