Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Żuromin. Aranowski i Dutkiewicz wygrali Memoriał Rutowskiego

2014-05-19 08:26:36 (ost. akt: 2014-05-19 08:35:36)
Najlepsi brydżyści w żuromińskim turnieju

Najlepsi brydżyści w żuromińskim turnieju

Autor zdjęcia: fot. arch.

Podziel się:

Niezbyt gościnni okazali się brydżyści z Żuromina podczas I Memoriału im. Andrzeja Rutowskiego w Żurominie. Zwyciężyła para Szymon Dutkiewicz – Edward Aranowski, a trzecie miejsce zajęli Jarosław Kawczyński z Adamem Ejnikiem.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

84 brydżystów z całej Polski zgromadził I Memoriał im. Andrzeja Rutowskiego 1 maja w Zespole Szkół nr 2 w Żurominie.
Tradycyjny turniej majowy, który w Żurominie odbywa się od wielu lat, po raz pierwszy poświęcony został zmarłemu w zeszłym roku Andrzejowi Rutowskiemu społecznikowi żuromińskiemu i wielkiemu pasjonatowi brydża sportowego. Patronatem imprezę objął starosta żuromiński Janusz Welenc.
Przed zmaganiami przy zielonym stoliku delegacja brydżowej sekcji Wkry Żuromin złożyła kwiaty na grobie Andrzeja Rutowskiego. Uczestnikom turnieju podziękowania za pamięć o mężu złożyła Teresa Rutowska. Żona żuromińskiego brydżysty ufundowała także nagrodę dl a najlepszej pary z Żuromina.
Ogromna frekwencja brydżystów z całej Polski zaskoczyła organizatorów, którzy jeszcze na pięć minut przed turniejem przygotowywali dodatkowe miejsca do grania. W historii Żuromina jeszcze nie zdarzyło się, by tyle par zagrało w żuromińskim turnieju.

W zawodach brali udział zawodnicy z Płocka, Sierpca, Rypina, Brodnicy, Górzna, Lipna, Skępego, Działdowa, Przasnysza, Ciechanowa, a nawet z Torunia czy Warszawy.
Ogromny sukces w turnieju odniosły pary z Żuromina. Pierwsze miejsce zajęli Szymon Dutkiewicz z Edwardem Aranowskim. Na podium uplasowała się również inna para żuromińska, trzecie miejsce zajęli Jarosław Kawczyński z Adamem Ejnikiem. Poza tym na dziesiątej pozycji uplasowała się para Andrzej Chrzanowski z Tadeuszem Wiśniewskim, a jedenaste miejsce zajęli Ireneusz Kos i Henryk Misiarz.
Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody finansowe oraz rzeczowe.
Fundatorami nagród byli: Starostwo Powiatowe w Żurominie, Kazimierz Zieliński, Spółdzielnia Mleczarska, Bank Spółdzielczy, Domex, Edward Aranowski Sklep Ogrodniczy, Sklep AGD Anny Olszewskiej, PALIWEX Lutocin i ŻCK.
- Bardzo dziękujemy wszystkim brydżystom, za udany turniej, a przede wszystkim sponsorom, bez których zawodów nie moglibyśmy przeprowadzić – mówi Szymon Dutkiewicz prezes żuromińskiej sekcji brydża sportowego .

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB