Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Cała Polska czyta dzieciom

2014-05-21 11:52:26 (ost. akt: 2014-05-21 12:04:04)
Adam Ejnik i jego słuchacze

Adam Ejnik i jego słuchacze

Podziel się:

W bibliotece w Lubowidzu dzieci miały okazję posłuchać, jak czytają im dorośli. Odbyło się kilka spotkań, podczas których dzieciom czytali wójt Krzysztof Ziółkowski, leśnik Jarosław Cechowski, policjanci, a także redaktor naczelny Kuriera Adam Ejnik.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubowidzu w maju rozpoczęła akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. W związku z tym do biblioteki zaproszona gości, którzy czytali dzieciom książki. Odbyło się kilka takich spotkań. Na pierwsze z nich został zaproszony leśnik Jarosław Cechowski, który przeczytał uczniom z klasy pierwszej wiersze Jana Brzechwy oraz "Historie o zwierzakach" autorstwa Duncana Crosbie. Ale leśnik nie tylko dzieciom czytał. Opowiedział im o swojej pracy, o zwierzętach żyjących w lesie, dzieci poznały gatunki dębów. Zadawały też mnóstwo pytań. Kolejnym gościem biblioteki był wójt Lubowidza Krzysztof Ziółkowski. Wójt czytał dzieciom z klasy 0 wiersze Juliana Tuwima. Ponadto dzieci otrzymały od wójta słodkie co nieco. 14 maja natomiast dzieci klasy drugiej spotkały się w bibliotece z redaktorem naczelnym Kuriera Żuromińskiego Adamem Ejnikiem. Redaktor najpierw opowiedział dzieciom bajkę, którą opowiadał mu dziadek. Potem przeczytał wiersze z "Bajkowego słownika uczuć i wartości" autorstwa Beaty Jacewicz. Adam Ejnik też miał dla uczniów prezenty. Podarował im pocztówki przedstawiające Lubowidz z początku XX wieku, dzieci otrzymały również cukierki. Bibliotekę odwiedzili również policjanci z posterunku w Lubowidzu. Asp. szt. Krzysztof Sawicki oraz st. sierż. Michał Jaskólski przeczytali dzieciom z zerówki „W poszukiwaniu lata” oraz wiersz „Bajeczka”. Dzieci mogły z bliska zobaczyć policyjne kajdanki i radiowóz. Biblioteka gościła również miłośniczkę haftu Annę Jabłońską. Tym razem uczniowie klasy trzeciej wysłuchali wierszy z „Bajkowego słownika uczuć” Beaty Jacewicz, przeczytanych przez panią Jabłońską. Zaprezentowała ona również dzieciom swoje prace oraz opowiedziała o ich powstawaniu. Spotkanie z Jabłońską było ostatnim z cyklu spotkań w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w bibliotece w Lubowidzu.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ???? #1401701 | 5.173.*.* 23 maj 2014 19:09

    Po co zabił tyle dzieci?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Stabilizator #1399936 | 188.33.*.* 21 maj 2014 17:22

    Zaprosić jeszcze kapłana by przeczytał "Apokalipsę św. Jana" to dzieci nie będą mogły spać do wakacji. Może im przeczytać przypowieść, jak to kochający ich Bóg zabił czterdzieści i troje dzieci za to,że podeśmiały się z łysego faceta. To ich umocni w wierze i będą dawać większe datki na tacę a to umocni kapłanów.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz