Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Święto strażaków w Kuczborku

2014-05-21 12:05:13 (ost. akt: 2014-05-21 12:17:43)
W Kuczborku odbył się Dzień Strażaka

W Kuczborku odbył się Dzień Strażaka

Autor zdjęcia: fot. Ewelina Wypych

Podziel się:

W niedzielę 11 maja w Kuczborku odbyła się uroczystość powiatowych obchodów Dnia Strażaka. Tego dnia odznaczono strażaków medalami i odznakami wzorowego strażaka. Medalem za zasługi dla powiatu żuromińskiego wyróżniono druha Ildefonsa Kraśnickiego.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Uroczyste obchody Dnia Strażaka to tradycja. Uroczystości co roku odbywają się w innej gminie. Odbywały się już w gminie Siemiątkowo i w Bieżuniu. Teraz przyszedł czas na Kuczbork. Strażacy z całego powiatu żuromińskiego w niedzielę 11 maja świętowali właśnie w Kuczborku. Strażacy dopisali, goście też. W uroczystości brały udział władze powiatowe, gminne z powiatu żuromińskiego oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie Adam Dobrosielski. Tradycyjnie uroczystości rozpoczęto od Mszy Świętej w kościele parafialnym w Kuczborku. Po mszy strażacy przemaszerowali do strażnicy OSP Kuczbork. Tam odbyła się dalsza część obchodów. Strażacy otrzymali odznaczenia za swoja prace. Medal „Honorowego Strażaka Powiatu Żuromińskiego” otrzymał prezes jednostki OSP Kuczbork Ildefons Kraśnicki. Druh Antoni Kosiorek został odznaczony srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa, brązowymi medalami wyróżniono druha Bartłomieja Szelugę oraz druha Patryka Karpińskiego. Odznaki wzorowego strażaka przyznano druhom: Edycie Piotrowskiej, Sebastianowi Piotrowskiemu, Jakubowi Krawczykowi, Damianowi Kowalskiemu i Zbigniewowi Wolfgielowi. Ponadto specjalnie z okazji strażackich uroczystości swoje umiejętności artystyczne strażakom zaprezentowała młodzież z Domu Kultury w Kuczborku.
- Goście dopisali, atmosfera była fajna – podsumowuje tegoroczne świętowanie Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP Zbigniew Włocki.

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Japa #1400924 | 178.42.*.* 22 maj 2014 21:18

  Najwyraźniej wpadłeś w " wir" głupoty własnej i cwaniactwa podwórkowego bo patrząc na zdjęcie najwyraźniej widać ,że są to szanowny panie "wir" ochotnicy z OSP. Więc te twoje wywody są śmieszne do bólu. Widocznie , masz do nich pretensję ,że cię nie przyjęli i dlatego pajaca strugasz bo inaczej cię nazwać kulturalnie nie idzie. Resztę dośpiewaj sobie sam ale czy potrafisz? Wątpię. Pozdro...... !

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. wir #1400342 | 83.6.*.* 22 maj 2014 08:51

  co to jest? ja kiedyś zapytałem się z czego składa się piana gaśnicza to oni nie wiedzą, to jest tak jakbyś zapytał elektryka ile jest volt w sieci, tylko że on wie? to jest śmieszne to są dla nich podstawowe rzeczy którzy wszyscy to powinni wiedzieć nawet ci co występują tylko na takich paradach, bo do pożaru to lepiej ich schować niż z nimi zrobić jakaś pomoc. a do straży nie wszystkich przyjmują tylko swoich znajomych i czy się oni przydadzą czy nie przydadzą a społeczeństwo na takich w części nieudolnych płaci podatki.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ? #1399952 | 188.33.*.* 21 maj 2014 17:46

  Równo stoją,ciekawe co tam było o 20-tej,juz w szeregu by ich nie ustawił,chyba że jeden robiłby za dwóch,czyli stał na czterech.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)