Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Siatkówka. Powsinek lepszy od Iskry w barażowym dwumeczu

2014-05-24 12:00:00 (ost. akt: 2014-05-23 09:10:25)
Iskra Volley przegrała baraż

Iskra Volley przegrała baraż

Podziel się:

UKS Powsinek Wilanów okazał się lepszy od Iskry Volley Zielona w dwumeczu, którego stawką był awans do III ligi seniorów. To była druga szansa siatkarzy Macieja Łebkowskiego.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Dwie szanse na awans do III ligi mieli siatkarze Iskry Volley Zielona. Niestety ani jedna ani druga szansa nie została wykorzystana przez naszych zawodników. Pierwsza szansa na awans uciekła zawodnikom Iskry Volley Zielona w rozgrywkach ligowych, kiedy to w finałowej fazie zajęli drugie miejsce. Podopieczni Macieja Łebkowskiego przegrali decydujące starcie z Iskrą Gózd i zespół spod Radomia zepchnął siatkarzy z powiatu żuromińskiego na drugie miejsce. Bieżuńska Hala Sportowa, w której rozgrywano spotkanie nie okazała się szczęśliwa. Drugie miejsce premiowało do gry w dwumeczu barażowym. Tym razem jedno z dwóch spotkań rozegrano w hali sportowej w Żurominie, ale tutaj również zabrakło szczęścia.

Powsinek lepszy w dwumeczu

Pierwszy mecz barażowy nasz zespół rozgrywał na parkiecie zespołu z III ligi. W spotkanie lepiej weszli nasi gracze. Iskra Volley Zielona otworzyła mecz wygranym setem na boisku rywala, ale to wszystko na co stać było nasz zespół. W drugim secie przegraliśmy na przewagi, a w kolejnych partiach przewaga Powsinka była już większa. Porażka w pierwszym meczu nie przekreślała szans zespołu Łebkowskiego. Przed meczem rewanżowym Iskra myślała o zwycięstwie 3:0 lub 3:1 co premiowałoby ich do awansu. Niestety nasz zespół przed własną publicznością nie sprostał temu zadaniu. Choć siatkarze z Zielonej pokonali trzecioligowca to nie wystarczyło im to do awansu. Zwycięstwo 3:2 to za mało by awansować.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB