Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Powiat.Wybory z chaosem w tle

2014-05-28 11:07:01 (ost. akt: 2014-05-28 16:01:04)

Podziel się:

W niedzielę 25 maja odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. Niewielu mieszkańców naszego powiatu oddało głos w tych wyborach. Dotarły również do nas informacje, że w Żurominie niektórzy wyborcy musieli biegać od lokalu do lokalu, żeby znaleźć ten, w którym mogą oddać swój głos.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

W niedzielę wybieraliśmy naszych przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Wyniki wyborów są już znane. Niestety, niewielka część uprawnionych do głosowania skorzystała z możliwości wyboru. Frekwencja wyborcza w powiecie żuromińskim wyniosła 14,65%. Do urn poszły tylko 4 772 osoby spośród 32 564 wszystkich uprawnionych. Biorąc pod uwagę nasz powiat, najwyższa frekwencja była w gminie i mieście Żuromin (15,39%), nieco niższa w gminie Lubowidz (15,38%), natomiast najniższa w gminie Lutocin – 12,06%. W powiecie żuromińskim najwięcej głosów otrzymało Prawo i Sprawiedliwość (1698), następnie Polskie Stronnictwo Ludowe (1164) oraz Platforma Obywatelska (673).

Poszukiwanie lokali wyborczych

Już w niedzielę dotarły do nas informacje o chaosie wyborczym w Żurominie. Niektórzy mieszkańcy nie mogli znaleźć swojego lokalu wyborczego, prawdopodobnie dlatego, że niektóre okręgi wyborcze zostały zmienione, a mieszkańcy o tym nie wiedzieli. Część mieszkańców musiała więc chodzić od lokalu do lokalu i szukać tego właściwego. Zapewne kilka osób zirytowanych całą sytuacją zrezygnowało z udziału w wyborach.

Incydent w Sarnowie

Do niewielkiego incydentu doszło w lokalu wyborczym w Sarnowie. Tam Komisja Wyborcza musiała dwa razy składać podpisy pod protokołami z wyborów. Pierwsze podpisy nie były zgodne z procedurą, więc członkowie Komisji musieli złożyć je ponownie, tym razem tak, jak należy.

Komentarze (38) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wiesław #1842580 | 79.189.*.* 26 paź 2015 09:38

  Prawda jest taka, że największym wygranym w tych wyborach jest PO. Wyłuszczę Wam drodzy Żurominianie o co chodzi. Otóż chodzi o to, że złodzieje z PO którzy okradali Was przez ostatnich 8 lat i wyprzedawali majątek RP za bezcen zachodnim korporacjom i bankierom, chcąc posunąć się nawet do sprzedaży Polski (lasy państwowe) nie pójdą do pierdla tylko pozostaną na sali cyrku z ul. Wiejskiej. I to oni wszyscy się z Was śmieją.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. nie wierzę #1414588 | 5.172.*.* 10 cze 2014 15:10

  40% głosów dla koalicji rządzącej,,rozumiem że żyje się wam dobrze

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

  1. Pokręt #1407730 | 46.112.*.* 31 maj 2014 22:04

   Widzicie jak politycy na dymają???????oni mają wszystko,stworzyli sobie takie prawo, a my musimy na nich płacić. Podobała mi się twarz Kurskiego i innych, odsunąć to ścierwo od koryta,tam muszą być ludzie rozliczani przez wyborców co rok.

   Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. do Czesio #1407622 | 83.28.*.* 31 maj 2014 19:09

   Zgadzam się z Tobą w 100%. Co obiecałeś co zrobiłeś i ile pieniędzy z kasy wziąłeś przez te cztery lata? Tak prosto zrobić zestawienie piętnastu czy siedemnastu radnych i pokazać ile zarobili z oświadczeń majątkowych z ostatnich czterech lat. A co zrobili to z każdym wywiad zrobić. Najwięcej zarobili Starostowie Burmistrzowie i Wójtowie. No i oczywiście najwięcej zdziałali dla naszych środowisk. Niech się pochwalą.

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Czesio #1407101 | 83.28.*.* 30 maj 2014 22:17

   Wybory , wyborami jak było każdy wie. Tu w Żurominie wielki bałagan, pozmieniali, w lokalach brak informacji , nawet gdzie się udać. Głosowało się ostatnio w szkole nr.1 przenieśli do dwójki więc klnę pod nosem i idę. Chce zagłosować no bo jak później krytykować skoro się nie było. Wchodzie do budynku/ SP nr.2/ a tu cichutko, spokojniutki, żadnych informacji gdzie skręcić ? W prawo zamknięte więc walę w lewo po schodach pod górkę. I jaka radość! Są , trzy ładne młode fajne panie, jest radość w sercu ,że się udało ,że zagłosuje. Zagłosowałem. Niestety nie miałem wyczucia politycznego.Mój ulubieniec przerznął i to ostro. Widocznie na polityce się nie znam ale sobie na jesieni odbije. Będą startować miejscowi a na pewno będzie ich mnogo no bo i diety radnych wysokie , nic się nie robi, za nic nie odpowiada a po wyborach to nawet i swojego wyborce ma się głęboko w d..... . Oj będzie wesoło i ciasno. No bo jak się ktoś dostanie to i swoich tu i ówdzie na posadkę upchnie. Tu klękam na jedno kolano, pochylam nisko głowę w kierunku NACZELNEGO KURIERA ŻUROMIŃSKIEGO! Szanowny Panie Redaktorze! Składam formalny wniosek ja od czasu do czasu piszący na tym forum aby Pana ludzie zapytali każdego z osobna " wybrańca narodu " co obiecał zrobić dla nas mieszkańców tej gminy , co zrobił a czego nie zrobił i dlaczego nie zrobił, ile kasy pobrał z kasy UMiG Żuromin. Czy to nam się takie informacje nalezą? Jak myślę że tak. Czy po otrzymaniu takich informacji będziemy my wyborcy bardziej świadomi kogo wybrać ze starych a któremu jak mówi Ferdek zasunąć kopa w dupę Uważam ,ze ten post Panie Adamie potraktuje pan poważnie i się odezwie . Pozdrawiam!

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (38)