Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Żuromin. Jednogłośne absolutorium dla Noska

2014-05-29 22:01:16 (ost. akt: 2014-05-29 22:15:35)
Burmistrz Zbigniew Nosek jednogłośnie otrzymał absolutorium

Burmistrz Zbigniew Nosek jednogłośnie otrzymał absolutorium

Podziel się:

Rada Miejska w Żurominie jednogłośnie udzieliła absolutorium burmistrzowi Zbigniewowi Noskowi z tytułu wykonania budżetu w 2013 roku.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Na sesji Rady Miejskiej w Żurominie 21 maja radni, podobnie jak w ubiegłym roku, udzieli jednogłośnie absolutorium burmistrzowi Zbigniewowi Noskowi za wykonanie budżetu za 2013 rok. Nikt z radnych nie zgłosił zastrzeżeń co do wykonania budżetu, nikt nie komentował. Za to brawa bili chyba wszyscy. Po owacjach tradycyjnie już burmistrz zabrał głos. Podkreślił, że to ostatnie w tej kadencji absolutorium. Pracę rady przez ostatnie trzy lata ocenił pozytywnie i podziękowała za współpracę.
- Żałuje, że ta współpraca tak szybko się kończy, bo moglibyśmy zrobić jeszcze więcej, ale i tak udało nam się zrobić wiele inwestycji dla dobra mieszkańców – mówi burmistrz Żuromina Zbigniew Nosek – Serdecznie dziękuję za mądrą, a przede wszystkim owocną współpracę, dzięki której te wszystkie inwestycje się pojawiły. Absolutorium dla burmistrza to skwitowanie pracy całej rady – mówił.
Burmistrz dziękował również pracownikom urzędu, wiceburmistrz, skarbnik gminy, sekretarz i kierownikom jednostek podległych. Jak podkreślił Nosek, to dzięki tym wszystkim osobom można mówić, że burmistrz otrzymał absolutorium, bo to symbol pracy wszystkich tych osób. Burmistrz Żuromina dziękował również prezesom Żuromińskich Zakładów Komunalnych za dobrą pracę i pomnażanie majątku gminy.
Nie zabrakło również podsumowania pracy rady w ciągu 3 ostatnich lat.
- Dzięki dobrej współpracy rady przez te ostatnie 3 lata mogliśmy wykonać inwestycje za prawie 19,5 miliona złotych, pozyskano ponad 6 milionów ze źródeł zewnętrznych – mówił Nosek.
Burmistrz poinformował, że najwięcej inwestycji w tej kadencji wykonano w latach 2011 – 2012 . W 2013 roku inwestycyjność spadła, ale Nosek i tak jest zadowolony, że tak dużo udało się zrobić. Wspólnie z Powiatem Żuromińskim wykonano inwestycji za ponad 16 milionów.
- Wielu rzeczy nie udało się zrobić, wiele pozostanie na następną kadencje – mówił burmistrz – Nigdy nie ma tak, że wójt, burmistrz czy prezydent wykonają wszystko, że dla innych już nie wystarczy pracy. Inwestycje pojawiają się co roku, coraz to inne są oczekiwania mieszkańców – mówił.
Zbigniew Nosek podziękował radnym za wszystkie uwagi, wskazówki i pouczenia.

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Franciszkowo #1407512 | 83.28.*.* 31 maj 2014 15:52

  Franciszkowa też daje absolutorium.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. jo #1407347 | 46.112.*.* 31 maj 2014 11:39

  dziękujemy za te nieudane inwestycje i ten cud nad Wisłą. ...

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. he he #1406913 | 109.243.*.* 30 maj 2014 18:52

  On ciotkę oddał do przechowalni a zapisała mu chałupę,czy to prawda? może ktoś zna prawdę?Taki to nie człowiek,chałupa,tak,dochowanie,nie,ni e stać go?

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. xyz #1406757 | 164.127.*.* 30 maj 2014 14:10

   dziękujemy p,Noskowi za tyle inwestycji .szkoda tylko ,że wieś Dąbrowa jest tak zaniedbana;jedyna wieś,która nie ma chodnika w innych wioskach krowy chodzą po chodnikach a tu ludzie nie mogą spokojnie przejść się do Żuromina ;całkowita ignorancja przez władze mieszkańców wsi odnośnie śmietnika ,śmieci fruwają po polach i jezdni;smród jaki niosą pobliskie kurniki i chlewnia jest obrzydliwy;p.burmistrzu mamy 21 wiek,a więc proszę zadbać o wieś ,teraz nie mieszkają na wsi ludzie ciemni,czy nie wykształceni;wieś Dąbrowa jest wizytówką pańskiej owocnej pracy ,nie najlepiej ocenianą przez ludzi przejeżdzających tą trasą w kierunku Mławy

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz