Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Aldona Długokięcka - Kałuża z Gościszki uznana we Francji za wybitna Polkę

2014-06-02 14:42:24 (ost. akt: 2014-06-02 14:48:08)
Wręczenie nagród laureatom konkursu. Aldona Długokięcka-Kałuża z Ambasadorem RP we Francji Tomaszem Orłowskim i Prezesem Fundacji “Teraz Polska“ Krzysztofem Przybył

Wręczenie nagród laureatom konkursu. Aldona Długokięcka-Kałuża z Ambasadorem RP we Francji Tomaszem Orłowskim i Prezesem Fundacji “Teraz Polska“ Krzysztofem Przybył

Autor zdjęcia: fot. strefapl.com

Podziel się:

Aldona Długokięcka – Kałuża pochodzi z Gościszki. Od 12 lat mieszka we Francji. W tym roku została laureatką francuskiej edycji ogólnoświatowego konkursu „Wybitny Polak”. Wręczenie nagród odbyło się 13 maja w Ambasadzie Polskiej w Paryżu.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

W tym roku ruszyła we Francji pierwsza edycja konkursu „Wybitny Polak”. Konkurs jest organizowany z inicjatywy Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego i ma na celu pokazanie pozytywnego wizerunku Polaków, pokazanie ich dokonań w kraju i za granicą. Konkurs jest przeznaczony dla Polaków żyjących poza granicami swojego kraju. Jest przeprowadzany w pięciu kategoriach: biznes, kultura, nauka, osobowość i „Młody Polak”. To właśnie w tej ostatniej kategorii została wyróżniona pochodząca z Gościszki w powiecie żuromińskim Aldona Długokięcka – Kałuża.

We Francji od 12 lat

Aldona Długokięcka – Kałuża mieszka we Francji od 12 lat. Jest absolwentką Politologii i Stosunków Międzynarodowych specjalność dziennikarstwo i administracja w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. We Francji kieruje spółką konsultingową Aldona Kaluza Consulting. Spółka zajmuje się obsługą administracyjną podmiotów gospodarczych na terenie Francji i Polski. Jak się dowiadujemy ze strony internetowej strefa.pl jest to pierwsza taka spółka zarejestrowana we Francji i prowadzona przez Polkę. Jak podaje portal, w 2012 roku Aldona Długokięcka – Kałuża założyła drugą spółkę. Tym razem polsko-francuską Agencję Komunikacji “PolskaPROject“. Spółka stworzyła i zarządza nowoczesnym portalem informacji polsko – francuskich www.strefapl.com i www.placefr.com. Polka jest redaktorem naczelnym portalu. Jednak to nie wszystkie działania pochodzącej z powiatu żuromińskiego Polki. Wspólnie z zaprzyjaźnionymi Polkami założyła stowarzyszenie „Les Polonaises”, które zajmuje się aktywizacją społeczną i zawodową Polek mieszkających we Francji. Jest ona prezesem tego stowarzyszenia. Ponadto stworzyła wspólnie ze stowarzyszeniem polsko-francuskim Apolina sobotnią szkołę językową dla dzieci “Polinka”. Kałuża jest dyrektorką tej szkoły.

Poza tym Polka z Gościszki jest absolwentką programu Szkoła Liderów Polonijnych i członkiem rady konsultacyjnej przy Konsulacie RP w Lyonie. To zapewne nie wszystkie osiągnięcia i działania Polki.
- Myślę, że wiele moich osiagnięć wynika z tego, że nigdy nie zapomnialam skąd pochodzę - poinformowała nas Aldona Długokięcka - Kałuża - panuje powszechne przekonanie, że należy urodzić się w bogatej rodzinie, ukończyc światowe uniwersytety, żyć w mieście by osiągać swoje cele i marzenia. Niestety ta prawda powszechnie rządząca jest nieprawda. Widzę to nie tylko po sobie, ale również po wielu osobach jakie znam z całego świata a troche mam szczęście ich znać - dodaje.

Laureaci konkursu “Wybitny Polak we Francji“ odebrali swoje statuetki 13 maja w Ambasadzie Polski w Paryżu.

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Dorota K. #1409127 | 92.26.*.* 3 cze 2014 10:29

  Brawo Aldona!Zawsze bylas ambitna .Powodzenia !

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. redakcja #1408987 | 212.160.*.* 3 cze 2014 07:33

  "Długokięcka" nie "Długokęcka" - przynajmniej my posiadamy takie dane.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Masz #1408978 | 46.112.*.* 3 cze 2014 07:15

  Maszcję abc, znam kobietę,która urodziła ośmioro dzieci, wychowała je z mężem w biedzie i w nędzy na porządnych obywateli Polski,pracowała i modliła się całe życie.Na trzy lata przed śmiercią połamały się jej stawy biodrowe(wcześniej operowane) i spędziła te trzy lata na wózku. Trzeba porównać wybitną Polkę we Francji z Polką z Polski.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. DAWNY NAUCZYCIEL #1408735 | 37.209.*.* 2 cze 2014 17:56

  Długokęcka !!!! Brawo Aldona. Gratulacje od grona nauczycielskiego ZSP w Zielonej. W szkole też się wyróżniałaś. TAK TRZYMAĆ!!!!!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)