środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Żuromin. Medale i awanse

2014-06-04 13:40:59 (ost. akt: 2014-06-05 15:40:04)
Uroczystości Dnia Strażaka w Żurominie

Uroczystości Dnia Strażaka w Żurominie

Autor zdjęcia: ej

Podziel się:

W czwartek 22 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie strażacy świętowali Dzień Strażaka. Zostali uhonorowani medalami za zasługi, otrzymali awanse a także usłyszeli słowa uznania za ich trud włożony w pracę.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Powiatowe obchody Dnia Strażaka odbyły się w czwartek 22 maja w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie W samo południe rozpoczęła się uroczystość. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz miejskich i powiatowych, nadleśnictwa, OSP, a także proboszcz parafii ks. Kazimierz Kowalski. Po wprowadzeniu sztandaru Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i wysłuchaniu hymnu państwowego głos zabrał komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Adam Dobrosielski. Komendant krótko podsumował działania strażaków w 2013 roku. Dziękował również za ich pracę.
- Dziękuję za dotychczasową służbę i pracę, za wysiłek w realizowaniu codziennych zadań. Życzę samych sukcesów zawodowych i satysfakcji z wykonywania tak ważnej i odpowiedzialnej służby, a także dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym – mówił Komendant PPSP w Żurominie brygadier Adam Dobrosielski – Dziękuje również tym, którzy codziennie wspierają naszą działalność.
Komendant dziękował również strażakom ochotnikom za stałą, dobrą współpracę.
Następnie rozpoczęto wręczanie medali i awansów strażakom.
Minister Spraw Wewnętrznych nadał brązową odznakę „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej” Jerzemu Rzymowskiemu Przewodniczącemu Rady Powiatowej. Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie nadało złoty medal za zasługi dla pożarnictwa aspirantowi Jarosławowi Ławickiemu oraz Krzysztofowi Szymańskiemu, srebrny medal otrzymał ogniomistrz Rafał Przybyłek. Strażacy otrzymali również awanse: na stopień brygadiera awansowany został młodszy brygadier Krzysztof Rakoczy. Stopień ogniomistrza nadano młodszym ogniomistrzom Leszkowi Dramińskiemu i Andrzejowi Lejzie. Stopień młodszego ogniomistrza otrzymali starsi sekcyjni: Daniel Krygier, Paweł Nadratowski i Sławomir Rakoczy. Stopień starszego sekcyjnego otrzymał sekcyjny Sławomir Dobiesz. Stopień starszego strażaka otrzymali strażak Piotr Kamiński i strażak Krzysztof Przenajkowski. Zarząd Powiatu Żuromińskiego przyznał nagrody za wzorowe pełnienie służby i wkład pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa przeciwpożarowego mieszkańców. Nagrodę otrzymali st. sekc. Andrzej Banach i st. str. Sławomir Cyran.

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ta #1415604 | 46.113.*.* 11 cze 2014 20:28

  Ogniomistrz ,opanuj nerwy, do straży się idzie mając plecy,nie jesteś ogniomistrzem tylko baranem albo podpalaczem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ogniomistrz #1413704 | 95.49.*.* 9 cze 2014 10:39

  Trzeba się było starć a nie się obijać i do tego jeszcze dużo dyskutować. Bo zazwyczaj tak bywa ,że ci najwięcej gadają co najmniej pracują. Przemyśl! Jak na razie to mniej pretensje ale do siebie pseudo towarzyszu PZPR.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. PZPR #1411387 | 83.28.*.* 6 cze 2014 08:27

  Mówią że za komuny dbali tylko o swoich. A hipokryzja w tych czasach nie dorasta komunie do pięt. Nepotyzm poplecznictwo nagrody ordery tylko dla swoich.

  Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ela #1410963 | 78.88.*.* 5 cze 2014 15:38

  A czym się ten Rzymowski zasłużył w pożarnictwie ,nagrody daje się swoim...........................

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. poprawka #1410950 | 37.7.*.* 5 cze 2014 15:21

  Cyran droga redakcjo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (7)