Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Igor Aszyk został starostą

2014-06-04 13:47:31 (ost. akt: 2014-06-06 09:32:46)
Starostowie odwiedzili burmistrza Bieżunia

Starostowie odwiedzili burmistrza Bieżunia

Podziel się:

Igor Aszyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żurominie pełnił funkcję Starosty Powiatowego w piątek 30 maja. Jego asystentem tego dnia był… Janusz Welenc.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.plTo już tradycja. Funkcję starosty w powiecie żuromińskim w Dniu Dziecka sprawuje dziecko. Tym razem Dzień Dziecka przypadał w niedzielę, więc do zamiany doszło w ostatni dzień roboczy przed Dniem Dziecka – w piątek.
Starostą tym razem został laureat konkursy fotograficznego i jednocześnie najmłodszy jego uczestnik Igor Aszyk z IV klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Żurominie.

Dzień pełen pracy

Młody Starosta stawił się w pracy w piątek punkt 8. Przyprowadziła go mama. Igor Aszyk otrzymał nominację na stanowisko starosty podpisaną przez Przewodniczącego Rady Powiatu Jerzego Rzymowskiego oraz koszulkę z napisem „Igor Aszyk - starosta powiatu”.
Praca zaczęła się od obchodu wydziałów starostwa i spotkaniach z kierownikami poszczególnych resortów. Następnie starosta w asyście swojego pomocnika wyjechali w teren. Byli w Kliczewie, Sadłowie, Bieżuniu. Odwiedzili szpital i budynek straży. Młodemu staroście najbardziej zapadły w pamięci spotkania z dziećmi.
- Miło się spotkać z dziećmi. Poznawać nowych ludzi. W tym dniu miałem możliwość poznać ich naprawdę wielu – mówi Igor Aszyk.

Co jest najtrudniejsze w pracy starosty, spytaliśmy Igora.
- Najtrudniej się przemawia – odparł chłopiec.
Jak wiemy sam również musiał przemawiać. Dziecięcy starosta podczas wręczenia nagród na konkursie w Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu złożył życzenia dzieciom z okazji Dnia Dziecka i pogratulował talentu.


Najbardziej jednak wzruszająca była wizyta w szpitalu, gdzie obaj starostowie spotkali się z dyrektorem szpitala oraz dziećmi z oddziału dziecięcego.

- Nie chciałbym, żeby ktokolwiek był smutny – mówił młody starosta.
Pracę swą Igor Aszyk zakończył o godzinie 14:00. Od poniedziałku znowu do szkoły.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zielona #1410890 | 83.14.*.* 5 cze 2014 14:02

    W moim kalendarzu Dzień Dziecka w tym roku przypadł w niedzielę, a myślałem że kalendarz jest dla wszystkich taki sam na dany rok

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Budżetowiec #1410205 | 31.175.*.* 4 cze 2014 17:51

    O ósmej to się zaczyna pracę a nie się do niej przychodzi,to do starych budżetowców,młodemu proszę nie zaszczepiać nawyków z PRL.Zamyka się komputery o 15-30 a nie wychodzi z pracy. To do Starosty. Podobnie przed świętami urzędy pracują krócej lub nie pracują,niech pracownikom za absencję nie płacą,jak może starosta zamknąć starostwo przed określonymi godzinami pracy.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz