Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Trzecia lokata w mazowieckim finale

2014-06-07 12:00:00 (ost. akt: 2014-06-06 18:38:19)
Szczypiorniści z Bieżunia

Szczypiorniści z Bieżunia

Autor zdjęcia: fot. zb. prywatne

Podziel się:

Podopieczni Daniela Liszewskiego zespół ze Szkoły Podstawowej w Bieżuniu rywalizował w finale wojewódzkim turnieju „Szczypiorniak na Orlikach”. Młodzi szczypiorniści z powiatu żuromińskiego zajęli trzecie miejsce. Wygrał zespół Szkoły Podstawowej nr 23 w Płocku, której to uczniowie na co dzień reprezentują barwy Wisły Płock.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Cztery zespoły wyłonione w trakcie eliminacji rejonowych wzięły udział w mazowieckim finale turnieju „Szczypiorniak na Orlikach”. Po zwycięstwie w turnieju rozgrywanym w Zawidzu Kościelnym (gm. Sierpc) awans na mazowiecki finał wywalczył zespół ze Szkoły Podstawowej w Bieżuniu. Oprócz podopiecznych Daniela Liszewskiego awans do najlepszej czwórki wywalczyły zespoły – Szkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie, Szkoła Podstawowa nr 336 w Warszawie oraz Szkoła Podstawowa nr 23 w Płocku, której uczniowie reprezentują barwy Wisły Płock. To właśnie ten ostatni zespół był pierwszym rywalem szczypiornistów Liszewskiego w finale wojewódzkim. W pierwszej połowie pachniało sensacją. Przez długi okres gry bieżunianie bardzo dobrze prezentowali się na tle finalistów Mistrzostw Polski i dotrzymywali im kroku. Długo utrzymywał się wynik remisowy. Dopiero na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy płocczanie osiągnęli przewagę, której nie oddali już do końca. Po przerwie podkręcili tempo gry, wzmocnili defensywę i zagrali skuteczniej w ataku, co sprawiło, że osiągnęli wysokie zwycięstwo. Niezła gra naszego zespołu potwierdziła się w meczu z Wyszkowem. W nim to podopieczni Daniela Liszewskiego od początku mieli przewagę, której skrzętnie pilnowali do końca pojedynku. Konsekwencja w grze obronnej i w ataku opłaciła się. Niestety to było za mało na spotkanie z zespołem z Warszawy. Dobrze znana naszym zawodnikom drużyna, w której w skład wchodzili gracze warszawskiej Kontry, pokonała nasz zespół sześcioma bramkami. Ostatecznie nasz zespół zajął trzecią lokatę w województwie mazowieckim.
Finał centralny odbędzie się w Częstochowie w dniach 9 -11 czerwca. Organizatorami i pomysłodawcami akcji są Ministerstwo Sportu i Turystyki, Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz sponsor strategiczny polskiej piłki ręcznej Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

Szkoła Podstawowa w Bieżuniu: Dawid Szpejna, Damian Rymer, Michał Kosiński, Artur Krajewski, Szymon Kubiński, Bartosz Nadolski, Kamil Skolmowski, Dawid Kuskowski, Bartosz Nowicki

Wyniki:
SP Bieżuń – SP 23 Płock 10:19
SP Bieżuń – SP 1 Wyszków 19:13
SP Bieżuń – SP 336 Warszawa 13:19

Końcowa kolejność:
1. Szkoła Podstawowa nr 23 Płock
2. Szkoła Podstawowa nr 336 Warszawa
3. Szkoła Podstawowa w Bieżuniu
4. Szkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB