Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Żuromin. Policjanci i strażacy wspierali motocyklistów

2014-06-11 12:09:45 (ost. akt: 2014-06-11 12:15:54)
Motocykliści uczyli się udzielania pierwszej pomocy

Motocykliści uczyli się udzielania pierwszej pomocy

Autor zdjęcia: fot. kppzuromin

Podziel się:

W ramach festynu rodzinnego przy Zespole Szkół nr 1 (1 czerwca) doszło do ciekawego edukacyjnego spotkania. Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żurominie zorganizowali spotkanie z motocyklistami. Spotkanie miało na celu nauczenie motocyklistów zasad udzielania pierwszej pomocy. Pokaz  dla motocyklistów przygotowali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie.

W spotkaniu wzięło udział ponad 20 motocyklistów, którzy na festyn przyjechali swoimi motocyklami, ale też quadami. Spotkanie  poprowadzili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji    w Żurominie  sierż. szt. Tomasz Wnuk , st. sierż. Tomasz Łopiński i st. sierż. Bogusław Kujawa.

Policjanci uczulali użytkowników dróg na, żeby przestrzegali przepisów ruchu drogowego oraz jeździli zgodnie z szacunkiem dla innych użytkowników drogi.

Motocykliści mieli możliwość wymienić się poglądami, porozmawiać z policjantami, ale także poćwiczyć na fantomie udzielanie pomocy. Miłośnicy jednośladów przekazywali policjantom swoje doświadczenie, uczulając ich, że kierujący jednośladem nie zawsze jest winny, a kierujący samochodami często nie rozumieją motocyklistów i są nieuprzejmi dla nich na drogach.

Policjanci rozdali kamizelki odblaskowe wszystkim uczestnikom spotkania. Ufundował je Starosta Żuromiński Janusz Welenc.

Policjanci przeprowadzili również konkurs dla dzieci biorących udział w festynie. Policjanci zadawali pytania z zakresu przepisów drogowych, a dzieci odpowiadały. Za dobrą odpowiedź można było ptrzymać nagrodę rzeczową (ich fundatorem był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego)

Najmłodsi mogli również posiedzieć w policyjnym radiowozie, jak również wozie strażackim. Trzeba przyznać, że ta atrakcja cieszyła się największym zainteresowaniem.

Za obecność na festynie, a w szczególności za spotkanie z policjantami podziękował rzecznik policji sierżant sztabowy Tomasz Wnuk. 
- Dziękujemy za przybycie wszystkim osobom. Dziękujemy za przybycie, dziękujemy za zainteresowanie i zachęcamy do przestrzegania przepisów ruchu drogowego i ostrożności – mówił rzecznik.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB