Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Żuromin. Bezpieczna droga do szkoły

2014-06-12 09:58:03 (ost. akt: 2014-06-17 20:58:01)
 Zwycięzcy ze swoimi nagrodami

Zwycięzcy ze swoimi nagrodami

Podziel się:

W środę 4 czerwca w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie odbył się finał powiatowego konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”. Uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjum z terenu powiatu żuromińskiego. W sumie rywalizowały ze sobą 124 osoby. Główne nagrody trafiły do Agnieszki Czarneckiej, Kamili Kinaszewskiej, Mateusza Kalkowskiego i Mateusza Borowskiego.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzuromiński.pl

W środę 4 czerwca w hali sportowej przy żuromińskim LO odbył się finał konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”. To już kolejna edycja konkursu. Organizatorem jest Starostwo Powiatowe, przy współudziale Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendy Powiatowej Policji w Żurominie. W tym roku w konkursie wzięło udział 124 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjum w powiecie żuromińskim. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu z wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego oraz przejechanie rowerem po wyznaczonym torze. I jedno, i drugie zadanie wymagało skupienia uczestników. Tor musiał być przejechany jak najbardziej dokładnie i jak najszybciej. Za niewykonanie prawidłowo któregoś z manewrów były przyznawane punkty karne. Nagrody otrzymali uczestnicy, którzy najlepiej poradzili sobie z zadaniem teoretycznym i praktycznym. Mimo że konkurencja była duża, a zadania do wykonania niełatwe, to warto było o nagrody powalczyć. Za zajęcie pierwszego miejsca wręczono rowery, za drugie miejsce aparaty fotograficzne, a za trzecie odtwarzacze MP4. Wszyscy uczestnicy natomiast otrzymali zestawy rowerzysty zawierające: kask rowerowy, kamizelkę odblaskową, oświetlenie do roweru, elementy odblaskowe oraz podręcznik „Moje pierwsze prawo jazdy – karta rowerowa”. Nagrody ufundował Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie.

Finaliści konkursu
Dziewczęta - Szkoły Podstawowe
I miejsce – Agnieszka Czarnecka z Gminy Lutocin
II miejsce – Aleksandra Rogozińska z Gminy Lubowidz
III miejsce – Karolina Melkowska z Gminy Bieżuń

Dziewczęta - Szkoły Gimnazjalne
I miejsce –  Kamila Kinaszewska z Gminy Żuromin
II miejsce – Karolina Pesta z Gminy Lubowidz
III miejsce – Aneta Łukasiak z Gminy Żuromin

Chłopcy - Szkoły Podstawowe
I miejsce – Mateusz Kalkowski z Gminy Lutocin
II miejsce – Szymon Sikut z Gminy Lutocin
III miejsce – Jakub Góralczyk z Gminy Lubowidz

Chłopcy - Szkoły Gimnazjalne
I miejsce –Mateusz Borowski z Gminy Lubowidz
II miejsce – Michał Spychalski z Gminy Żuromin
III miejsce – Mateusz Szeluga z Gminy Żuromin

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. znawca #1416156 | 31.174.*.* 12 cze 2014 15:36

    "Tor musiał być przejechany jak najbardziej dokładnie i jak najszybciej." Pani redaktor chyba nie zna się na rzeczy tor trzeba było przejechać dokładnie i z tym się zgodzę, ale czas na przejechanie toru jest nie ograniczony

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz