Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Żuromin. Rekordowy wynik na pikniku

2014-06-12 10:09:53 (ost. akt: 2014-06-17 22:20:10)
Na wyścigach Kuriera znowu tłumy, każdy dostał nagrodę

Na wyścigach Kuriera znowu tłumy, każdy dostał nagrodę

Autor zdjęcia: fot. MJ

Podziel się:

W niedzielę 1 czerwca przy Zespole Szkół nr 1 w Żurominie odbył się festyn rodzinny. Atrakcji było co niemiara. Szkoła zebrała 24 500 złotych. To jest rekord. Dorota Sobolewskajedna z organizatorek konkursu jednak przestrzega: Nie organizujemy festynu dla rekordów. To miło, że jego uczestnicy są tak hojni, ale dla nas najważniejsza jest integracja rodziców ze szkołą i dobra zabawa dla dzieci.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

III Festyn Rodzinny za nami. Pogoda była znakomita. Frekwencja porażająca. Przypomnijmy na scenie występowali uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Umiejętności taneczne zaprezentowali uczniowie uczęszczający na zajęcia taneczne w szkole. Na koniec wystąpił zespół Benefis. Na festynie oglądaliśmy także pokaz walk wojów wczesnośredniowiecznych w wykonaniu Bractwa Rycerskiego. Odbyły się konkursy słowiańskie i zabawy plebejskie przygotowane przez Bractwo. Na boisku szkolnym odbył się finał szkolnego konkursu skoku w dal. Dzieci skakały na nowej skoczni wybudowanej dzięki sponsorom festynu.

Wiele atrakcji przygotowano na boisku tartanowym. Tam odbyły się konkursy zręcznościowe dla dzieci i ich rodziców.

Nie lada atrakcją był trening z mistrzem MMA Kamilem Łebkowskim, wspinaczka po skrzynkach, mecz piłki siatkowej: rodzice-uczniowie-nauczyciele.
Na powietrzu uczestnicy festynu jeździli bryczką, skakali na Eurobungy i bawili się w dmuchanym placu zabaw. Ponadto zorganizowano strzelanie z łuku w osadzie rycerskiej, pokaz wybijania monet średniowiecznych, przymierzanie uzbrojenia i strojów rycerskich, konkursy słowiańskie i zabawy plebejskie dla publiczności przygotowane przez rycerzy. Na potrzeby festynu zorganizowane były przez rodziców stoiska, gdzie sprzedawano prace dzieci, malowano twarze, sprzedawano używane zabawki. Była kawiarnia i bufet
Do akcji jak co roku włączyła się redakcja Kuriera Żuromińskiego, obejmując honorowy patronat nad imprezą oraz organizując wyścigi rowerkowe dla najmłodszych. Sponsorami nagród w wyścigach byli: PSB Mrówka Rafał Przywitowski, fermy drobiu Cezary Linek, Restauracja Zacisze, sklep sportowy AGG Sport Piotr Retkowski.
- Kolejny festyn za nami – mówi Dorota Sobolewska jedna z organizatorek imprezy – Dziękujemy wszystkim nauczycielom i rodzicom, uczniom i sponsorom. To naprawdę wielka rzecz.

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ta #1418887 | 109.243.*.* 16 cze 2014 03:52

  Wśród sponsorów brak mi Opieki Społecznej i Parafii.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Co z podatkami #1418821 | 178.183.*.* 15 cze 2014 22:07

  Co na to urząd skarbowy ? Czy szkoła może prowadzić działalność gospodarczą?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. oszczędny #1417271 | 83.28.*.* 13 cze 2014 20:14

  24500zł zysku sztabu ciężko pracujących ludzi. A dzisiaj Golec Orkiestra za godzinę weźmie 53000zł. Gratuluję oszczędności i życzę powodzenia.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. he he #1416580 | 164.127.*.* 13 cze 2014 06:59

  "Frekwencja porażająca"???? co to u diabła??szanowna Redakcjo? zwroty jak z onetu, moze była ta frekwencja,zabójcza? a może niepotrzebna? Ja bym napisał,że dopisali uczniowie ,rodzice i ksiądz.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz