Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Siatkówka. Sokół z awansem do mistrzostw Mazowsza

2014-06-14 12:00:00 (ost. akt: 2014-06-13 09:48:52)
Sokół Żuromin. Tym razem trzecie miejsce

Sokół Żuromin. Tym razem trzecie miejsce

Podziel się:

Podopieczni Zbigniewa Truszczyńskiego uzyskali kwalifikację do wielkiego finału mistrzostw Mazowsza Kinder+ Sport 2014. Sokół Żuromin w trzecim turnieju eliminacyjnym w drugiej lidze zajął trzecie miejsce.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

W Międzyborowie odbył się trzeci turniej eliminacyjny minisiatkarzy Mistrzostw Mazowsza Kinder+Sport. W turnieju udział wziął zespół Sokoła Żuromin, który rywalizował w II lidze. Nasz zespół rywalizował z takimi drużynami jak Czarni Radom II, Olimp Ostrołęka, Huragan Wołomin I, MOS Wola Warszawa II i Metro Warszawa IV. Podopieczni Zbigniewa Truszczyńskiego w pierwszym meczu zmierzyli się z zespołem Czarnych Radom. Niestety, to rywale wyszli z tego pojedynku zwycięsko, choć niewiele zabrakło do tego, żeby wynik był korzystniejszy dla nas. Podobnie było w spotkaniu z Olimpem Ostrołęka.
- W tych dwóch spotkaniach zabrakło dokładności i koncentracji – ocenia szkoleniowiec zespołu z Żuromina Zbigniew Truszczyński.
Pozostałe spotkania wypadły zdecydowanie lepiej. Nasi zawodnicy grali bardzo dobre zawody i zasłużenie pokonali dwóch warszawskich rywali – MOS Wola Warszawa II oraz Metro Warszawa IV, a także zespół Huraganu Wołomin.
- Zagraliśmy dobrze, a momentami bardzo dobrze. Zdarzały się fragmenty naprawdę ciekawej i urozmaiconej gry – mówi trener Truszczyński.
Dzięki zajętej trzeciej pozycji siatkarze z Żuromina awansowali do finałów Mistrzostw Mazowsza, które odbędą się w Ostrołęce. Relacja z turnieju finałowego w jednym z następnych numerów Kuriera Żuromińskiego.


Opinia szkoleniowca
Zbigniew Truszczyński
Zagraliśmy dobrze, a momentami bardzo dobrze. Zdarzały się fragmenty naprawdę ciekawej i urozmaiconej gry. Zabrakło jedynie w dwóch meczach dokładności i koncentracji. Musimy też popracować nad mobilizacją i odpowiednim nastawieniem do walki. Teraz przed nami przygotowania do finałów, w których na pewno nie będzie łatwo. Wierzę jednak w moich chłopców i w to, co robimy na treningach. Liczę, że nasza ciężka praca zaprocentuje, a najwyższa forma przyjdzie właśnie na finały. Zagra w nich 16 najlepszych zespołów z Mazowsza.

Wynik spotkań:
Sokół Żuromin – Czarni Radom II 22:25
Sokół Żuromin – Olimp Ostrołęka 20:25
Sokół Żuromin – MOS Wola Warszawa II 25:17
Sokół Żuromin – Metro Warszawa IV 25:20
Sokół Żuromin – Huragan Wołomin 25:20

Kolejność końcowa turnieju II ligi
1. Czarni Radom II
2. Olimp Ostrołęka
3. Sokół Żuromin
4. Huragan Wołomin I
5. MOS Wola Warszawa II
6. Metro Warszawa IV

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB