Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Piłka nożna. „Jedynka” na igrzyskach po naukę

2014-06-15 12:00:00 (ost. akt: 2014-06-13 10:04:30)

Podziel się:

Po naukę pojechali podopieczni Wojciecha Błaszkiewicza z Gimnazjum nr 1 w Żurominie na Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Żuromińska „jedynka” zajęła ósme miejsce w końcowej klasyfikacji.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Po wywalczeniu awansu na żuromińskim Orliku na Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej Gimnazjum nr 1 w Żurominie na początku czerwca wzięli udział w turnieju głównym. Tegoroczne Igrzyska Młodzieży Szkolnej rozgrywane były w Radomiu. Niestety nie były udane dla podopiecznych Wojciecha Błaszkiewicza. Gimnazjaliści z „jedynki” odbiegali umiejętnościami piłkarskimi od swoich rywali. Już w spotkaniach grupowych zespół Błaszkiewicza nie mógł nawiązać równorzędnej walki z lepiej dysponowanymi rywalami. Jeszcze w pierwszym spotkaniu grupowym z Gimnazjum nr 5 w Siedlcach nie było widać tak wyraźnej przewagi zespołu rywala. W kolejnych spotkaniach przewaga była kolosalna.
- Niestety w tym turnieju nie mieliśmy większych szans. Jedynie w ostatnim spotkaniu mogliśmy pokusić się o zwycięstwo – ocenia trener Gimnazjum nr 1 w Żurominie Wojciech Błaszkiewicz – Zespoły rywali złożone były z zawodników grających w ligowych zespołach w I lidze mazowieckiej, więc różnica umiejętności była widoczna – dodaje.
Spotkania z Gimnazjum w Żyrardowie, a także z Gimnazjum w Piasecznie sprawiły, że Gimnazjum w Żurominie zajęło ostatnie miejsce w grupie i przystąpiło do walki o miejsca 5-8. Tam również nie powiodło się przedstawicielom powiatu żuromińskiego. W starciu z Gimnazjum nr 48 w Warszawie przegraliśmy 2:5, a na otarcie łez pozostało spotkanie z Gimnazjum w Ostrołęce. Niestety i w tym spotkaniu nie było zwycięstwa. Gimnazjum nr 1 w Żurominie zajęło ósme miejsce, pojechało po naukę i cenne doświadczenie na przyszłość.


Wyniki:
Gimnazjum nr 1 Żuromin - Gimnazjum nr 5 Siedlce 0:2
Gimnazjum nr 1 Żuromin – Gimnazjum Żyrardów 1:5
Gimnazjum nr 1 Żuromin – Gimnazjum Piaseczno 2:8

O miejsca 5-8
Gimnazjum nr 1 Żuromin – Gimnazjum nr 48 Warszawa 2:5

O VII miejsce
Gimnazjum nr 1 Żuromin – Gimnazjum Ostrołęka 0:2

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kibic #1421186 | 78.88.*.* 19 cze 2014 12:45

    gdzie tu jest myślenie dziewczęta z tej samej szkoły grając w piłkę siatkową zdobywając 5 miejsce w województwie a chłopacy zajmując ostatnie jest relacja prasowa a o dziewczętach nie ma ? dlaczego ?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. sport #1419254 | 89.191.*.* 16 cze 2014 15:29

    brawa dla chłopaków za walkę

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz