środa, 20 marca 2019. Imieniny Joachima, Kiry, Maurycego

Gościszka. Ludzie pomagają Jankowi

2014-06-16 13:30:23 (ost. akt: 2014-06-16 13:35:20)
O Janku pisaliśmy przed tygodniem

O Janku pisaliśmy przed tygodniem

Autor zdjęcia: fot. ae

Podziel się:

Po ubiegłotygodniowej publikacji dotyczącej Jana Karbowskiego z Gościszki rozdzwoniły się do redakcji telefony. Mieszkańcy powiatu chcą pomóc i współczują mężczyźnie.

Z Żuromina otrzymaliśmy list następującej treści:
„Po przeczytaniu artykułu w „Kurierze Żuromińskim o sytuacji materialnej p. Jana z Gościszki grupka kilku osób pracujących na Zielonym Rynku w Żurominie zorganizowała zbiórkę na rzecz potrzebującego. Zebraliśmy m.in.: makaron, herbatę, chrupki, kaszę, cukier, kawę, konserwę, 5 zupek chińskich, gorący kubek, paczkę groszków, ogórki kiszone, 2 czekolady, wodę po goleniu, slipy, cztery pary skarpet, klapki 2 szt., papier toaletowy, mydło, golarkę jednorazową, krem nivea, miskę plastikową, garnek i kubek metalowy. Jest to efekt zbierania w ciągu dwóch godzin. Przekazujemy zebrane artykluły spożywcze i przemysłowe na ręce redaktora Adama Ejnika”.

Paczkę przyjęliśmy. Została ona zawieziona do Janka. Mężczyzna nie krył wzruszenia. Dziękował wszystkim, których wzruszył jego los.
Akcję pomocy Jankowi z Gościszki chcą organizować jeszcze inni mieszkańcy naszego powiatu. W kontakcie telefonicznym z redakcją są mieszkańcy Zielonej oraz Żuromina.
Janek liczy na Wasze wsparcie.
W internecie z kolei pojawiło się kilka nieprzychylnych komentarzy. Internauta podpisujący się „Mieszkanka” zarzuca nam i Czytelnikom, że pomagamy Jankowi, pisząc, że Janek na pomoc nie zasługuje.
Czytamy: „Taa... rzeczywiście biedny Jan nic dodać nic ująć...- Janek nie pracuje, bo zdrowie mu na to nie pozwala..._ Ta ciężka choroba, która mu doskwiera nazywa się alkoholizm zaawansowany. Szkoda, że nie napisano artykułu np. o jeszcze biedniejszej rodzinie, gdzie jedno z rodziców umiera zostawiając rodzinę wilku osobową, która musi wyżyć z marnej ręciny i nikt nie przejmuje się ich losem, bo przecież dom mają w miarę, nie taki jak dom Janka, który zresztą sam zrujnował.”
Natura ludzka okazuje się bardzo zawistna. Człowiek ze zwykłej zazdrości, bo inaczej tego nazwać nie można, żałuje, że inni pomagają potrzebującemu. Pani Mieszkanko, my nie mamy prawa sądzić, kto zasługuje na pomoc, a kto nie. My chcemy potrzebującym pomagać. Jeśli Pani nie chce pomagać Jankowi, Pani wola. Nie ma Pani jednak moralnego prawa przeszkadzać innym.
Jeśli chce Pani pomóc osobie, o której Pani wspomina, to redakcja chętnie Pani w tym pomoże.
redakcja

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Luca #1615716 | 178.43.*.* 22 gru 2014 13:20

  Dobra inicjatywa, pomaganie jest potrzebne; pomagam regularnie http://www.hospicjum-podkarpackie.pl/ i Jankowi również z największą chęcią.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Aj waj #1422054 | 46.112.*.* 20 cze 2014 19:20

  Wy Janka nie krytykujcie,całe życie utrzymywał budżet państwa(z gorały są niezłe dochody) a teraz jest bez pomocy,całe życie pomagał innym pijąc. Chwała mu za to. To prawdziwy Polak.Pij Polaku,pijcie wszyscy a budżetowa dziura zniknie, tylko alkohol może uratować polską gospodarkę, pijmy,na zdrowie pań,panów,narodzonych i nie narodzonych.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Shamman #1419761 | 31.61.*.* 17 cze 2014 08:45

  Całe życie Janek obibok się opie@dalał a teraz ruszmy serca i dajmy Jankowi chleba, masła i jabłek... Takiego wała... Całe życie Janek miał na to, żeby sobie życie pościelić. A jak sobie pościelił to tak się teraz wysypia... A ty, Ejnik, daruj sobie wycieczki osobiste. Może swoje sesje umoralniające zacznij stosować na leniwym Janku. Nikt nikomu nie zabrania pomagać, a ty nie powinieneś nikogo karcić, za otwieranie ludziom oczu, jak to zrobiła Mieszkanka. Rozumiem, że pisanie o Janku pijak i leń skrzywia ci trochę PR, bo wtedy na zdjęciu, na którym cię niebawem zobaczymy z Jankiem, będzie mało darów, które dodatkowo będzie zakrywał banner KŻ.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Żenada #1419599 | 178.56.*.* 16 cze 2014 22:19

  Cała akcja pomoc, spoko, udała się. Janek chyba zadowolony :-) jego koledzy też bo teraz mają prowiant i na słoneczku mogą sobie beztrosko siedzieć i zajadać

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. t #1419225 | 83.14.*.* 16 cze 2014 14:59

  dajcie trochę Stasiowi K z zielonej, zamiast środków czystości bardziej się przyda wiadomy środek w płynie, może będzie niebieski

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (12)