Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Żuromin. Samorządowcy świętowali

2014-06-18 08:57:38 (ost. akt: 2014-06-18 09:02:14)
Samorządowcy z gminy Bieżuń

Samorządowcy z gminy Bieżuń

Autor zdjęcia: Ewa Jabłońska

Podziel się:

Z okazji Święta Miasta i Powiatu tradycyjnie już odbyło się uroczyste spotkanie samorządowców. Do hali sportowej przy LO w Żurominie zostali zaproszeni burmistrzowie, wójtowie, radni, dyrektorzy, kierownicy i mieszkańcy. Wręczono również odznaki i statuetki za zasługi dla powiatu żuromińskiego.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Coroczne spotkanie samorządowców z powiatu żuromińskiego zwane świętem samorządowców odbyło się 12 czerwca w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie. Na uroczystość przybyli burmistrzowie, wójtowie, radni, dyrektorzy, kierownicy, przedsiębiorcy, pracownicy urzędów, lokalni działacze z naszego powiatu. Swoją obecnością zaszczycił również senator Jan Maria Jackowski, dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Rafał Woźnowski, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Benedykt Pszczółkowski, kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie Grzegorz Wróblewski. Gości przywitał Przewodniczący Rady Powiatu Jerzy Rzymowski. Potem przyszedł czas na przemówienia. Gospodarze uroczystości starosta Janusz Welenc i burmistrz Żuromina Zbigniew Nosek podsumowali działalność obu samorządów. Mówili o inwestycjach i pozyskanych funduszach. Najważniejszą częścią spotkania było wręczenie statuetek i wyróżnień. W tym roku zostały przyznane odznaki honorowe zasłużonym dla rolnictwa, statuetki za zasługi w rozwoju kultury na terenie powiatu, za działalność w zakresie sportu i promocji powiatu, za wolontariat, za działalność społeczną i honorowym krwiodawcom.

Zasłużeni dla rolnictwa

Odznaki „Zasłużony dla rolnictwa” otrzymało 6 małżeństw prowadzących gospodarstwo rolne. Wśród nich są gospodarze, którzy zajmują się produkcją bydła mlecznego, produkcją roślinną, trzody chlewnej. Odznaki otrzymali: Agnieszka i Zbigniew Kurkiewicz z Pijawni w gminie Siemiątkowo, Katarzyna i Mieczysław Szydłowscy z Sadłowa, Anna i Sławomir Gapa z Kruszewa, Agnieszka i Sławomir Rzymkowscy z Łaz, Aurelia i Waldemar Skuza z Bagiennic Dużych i Agnieszka i Piotr Góralscy z miejscowości Chrapoń.

Za zasługi w rozwoju kultury

Za zasługi w rozwoju kultury na terenie powiatu żuromińskiego wręczono dwie statuetki. Jedna trafiła do Krzysztofa Grędzińskiego właściciela pałacu w Zielonej. Druga zaś do Aliny, Tomasza i Kamila Karolewskich, którzy są właścicielami Dworu w Chamsku.

Za działalność w zakresie sportu

Statuetki za działalność w zakresie sportu i promocji powiatu żuromińskiego otrzymali trenerzy brązowych medalistek mistrzostw polski młodziczek w piłce siatkowej, mistrzyń województwa mazowieckiego młodziczek oraz wicemistrzyń województwa mazowieckiego kadetek w piłce siatkowej: Marek Zieliński, Zbigniew Margalski, Artur Kubkowski. Statuetkę również wręczono Jackowi Kołodziejskiemu, który jest Przewodniczącym Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Żurominie.


Działalność społeczna, wolontariat

W tym roku za działalność w zakresie wolontariatu wyróżniono Annę Sadowską. Wolontariuszka aktywnie uczestniczy m.in. w zbiórkach żywności, spotkaniach z niepełnosprawnymi. Statuetki za działalność społeczną i promocję powiatu trafiły do ośmiu mieszkańców powiatu żuromińskiego. Otrzymali je Włodzimierz Wiśniewski, który pełni funkcję wiceprezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Żurominie i funkcję Komendanta Miejsko – Gminnej Ochrony Przeciwpożarowej w Żurominie. Edmund Bieńkowski radny gminy Lutocin i sołtys wsi Pietrzyk. Kolejna statuetka trafiła do Włodzimierza Montowskiego za wykazywanie się postawą społecznikowską w zakresie ochrony środowiska oraz utrzymania walorów przyrodniczych, szerzenia idei ekologii i rozwoju sportu na terenie gminy Siemiątkowo i powiatu. Statuetki otrzymali również myśliwy i szef straży w Kuczborku, radny wielu kadencji Zygmunt Pstrągowski, Kierownik Zespołu Doradczego Rolniczego w Żurominie i Przewodniczący Rady Powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej Powiatu Żuromińskiego Adam Witkowski, rolnicy, laureaci ogólnopolskiego konkursu Agroliga 2013 Katarzyna i Piotr Kurkiewiczowie, Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Żurominie Piotr Gulczyński oraz aktywna działaczka w ZHP Barbara Lejeń.

Za krwiodawstwo

Statuetki trafiły również do tych, którzy pomagają innym, oddając swoją krew. W tym roku nagrodzono: Annę Romejko, Ryszarda Różańskiego, Wojciecha Mynca, Włodzimierza Kosakowskiego.

Nagrody dla Rosario, medal dla Starosty


Wręczono również nagrody. Trafiły one do zawodniczek UKS Rosario Victoria Lubowidz, które zdobyły brązowy medal na Mistrzostwach Polski Młodziczek w Piłce Siatkowej, Mistrzostwo Mazowsza Młodziczek oraz Wicemistrzostwo Kadetek w Piłce Siatkowej. Zawodniczki natomiast swój brązowy medal zdobyty w maju tego roku na Mistrzostwach Polski Młodziczek w piłce siatkowej w Tarnowie Podgórnym przekazały staroście Januszowi Welencowi. Starosta był zaskoczony, ale widać było, że z niespodzianki się ucieszył.

Na zakończenie tegorocznych uroczystości wystąpiła młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury w Kuczborku i dzieci z zespołu Szkół nr 1 w Żurominie.

Komentarze (22) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do Cieckawski #1429287 | 79.191.*.* 1 lip 2014 16:47

  Chcesz im koszta zwrócić czy książkę piszesz?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ciekawski #1427703 | 46.112.*.* 29 cze 2014 10:29

  Ile samorządowcy płacili za kolację?Po 1700 złotych?

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. g #1423197 | 78.88.*.* 22 cze 2014 21:10

  dopiero zaczęła działać

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Wojciech #1422980 | 78.88.*.* 22 cze 2014 14:31

  Takie nagrody powinny trafić do ludzi z pasją, którzy rozsławiają nasz powiat nie ze względu na pełnione funkcje i za pieniądze. Przykładem może tu być np. Żuromińska Grupa Historyczna, która została tylko pominięta.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. PePe #1422669 | 83.6.*.* 21 cze 2014 22:58

  wszyscy radni to leszcze do wymiany

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (22)