Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Dart – oglądaj zawody, by poznać triki, dzięki którym ograsz znajomych

2014-06-20 19:09:47 (ost. akt: 2014-06-20 19:16:09) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Gra w lotki to popularna rozrywka w pubach i barach, w którą może grać w zasadzie każdy. Nie są potrzebne wyjątkowe umiejętności czy kondycja fizyczna. Jednak profesjonalni gracze w dart korzystają z trików, dzięki którym wygrywają w zawodach. Jak oni to robią?

Podstawowe zasady gry w dart

Dart to gra niewymagająca zaawansowanego sprzętu. Wystarczy posiadać lotki i tarczę, aby móc zacząć doskonalić swoje umiejętności. Istnieje wiele rodzajów gry, ale większość z nich skupia się na tym, aby trafić lotką jak najbliżej środka tarczy. Dzięki temu gracz może zdobyć maksymalną liczbę punktów.

Zawody profesjonalistów

Nazwa odnosi się zarówno do profesjonalnej dyscypliny sportowej, w której rozgrywane są krajowe i międzynarodowe zawody, jak i do popularnej rozrywki, którą może praktykować każdy. Aby wygrywać podczas zabawy z przyjaciółmi, warto poznać techniki stosowane przez zawodowców. Ich triki mogą być dla nas cenną wskazówką. Oglądanie profesjonalnych zawodów można połączyć z rekreacyjnym obstawianiem wyników rozgrywek w serwisie totolotek.pl, w którym lotki są jedną z kategorii sportów, w których można typować.


Zawodowcy grający w dart posiadają specjalnie dobrane do swoich potrzeb lotki. Podczas gry muszą przestrzegać zasad określonych przez najstarszą istniejącą organizację darta – British Darts Organisation. Często rozgrywki organizowane przez BDO są relacjonowane w telewizji BBC w Wielkiej Brytanii, co umożliwia nam śledzenie ich na bieżąco. BDO jest członkiem Światowej Federacji Darta założonej w 1976 roku. Organizowane są nawet Mistrzostwa Świata w grze w lotki. Zawody odbywają się zawsze w okresie noworocznym pomiędzy świętami Bożego Narodzenia a świętem Trzech Króli. Mogą one być źródłem wiedzy na temat techniki gry i trików, do jakich uciekają się poszczególni zawodnicy, aby zwyciężyć w zawodach. Obserwując, w jaki sposób zawodowi gracze ustawiają się względem tarczy, jak trzymają lotkę i wyrzucają ją z ręki, można dojść do własnych wniosków i wykorzystać je podczas gry. Nie od razu amator stanie się zawodowcem, wymaga to czasu, ale ucząc się od najlepszych i wciąż się rozwijając, można osiągnąć wysoki poziom.

Materiał zewnętrzny