Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Boże Ciało w Żurominie

2014-06-25 12:02:35 (ost. akt: 2014-06-25 12:11:31)
Mieszkańcy miasta w tradycyjnej procesji

Mieszkańcy miasta w tradycyjnej procesji

Autor zdjęcia: fot. parafiazuromin.pl

Podziel się:

W ubiegły czwartek 19 czerwca Kościół katolicki na całym świecie obchodził Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Jest to święto, w którym katolicy szczególnie wspominają Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. Tradycją jest, że tego dnia procesja z Najświętszym Sakramentem idzie przez ulice miast i wsi. Również mieszkańcy Żuromina chcący mieć udział w uroczystościach stawili się tłocznie w kościele.

Główne obchody uroczystości zaczęły się w kościele parafialnym im. Świętej Trójcy o godz. 11:00 uroczystą Mszą świętą pod przewodnictwem ks. Kazimierza Kowalskiego - Proboszcza tutejszej parafii. Eucharystię uświetniła posługa Asysty Liturgicznej, lektorów oraz Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Żurominie. Jak można było się spodziewać, uroczystość przyciągnęła przed wizerunek Żuromińskiej Pani ogromną ilość wiernych. Po skończonej Liturgii procesja ruszyła do czterech ołtarzy - na ul. Plac Wolności, na ul. Targowej, na ul. Zamojskiego oraz na Placu Piłsudskiego. Ołtarze przygotowali mieszkańcy danych ulic, z wyjątkiem ostatniego, przygotowanego tradycyjnie przez strażaków z OSP Żuromin. O bezpieczeństwo wiernych dbała policja, zabezpieczając drogi przemarszu procesji. W oknach mijanych domów dostrzec można było obrazki przedstawiające wizerunki świętych oraz flagi maryjne. Przed Najświętszym Sakramentem, niesionym przez księży pracujących w parafii, kwiaty sypały dziewczynki z naszej parafii. Na zakończenie ks. Proboszcz udzielił błogosławieństwa na cztery strony świata, a następnie wraz z Asystą Liturgiczną udał się do kościoła i schował Hostię do Tabernakulum, a wierni wrócili do domów, by w gronie rodziny i przyjaciół dalej celebrować to jakże ważne w Kościele katolickim święto.

Komentarze (26) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. xyz #1575421 | 83.28.*.* 25 lis 2014 15:20

  zyz

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Pokręt #1445675 | 5.173.*.* 23 lip 2014 20:27

  Ostatnio brak cudów, co się dzieje?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Palec #1442186 | 188.33.*.* 18 lip 2014 20:50

  Stała się wielka tragedia, zginął samolot ludzi a w telewizji jedna spóźniona na rejs(nie poleciała) widzi palec i to,że ktoś nad nią czuwał . A gdzie były palce dla tych trzystu osób? Ludzie, a gdzie dla mnie palec? Nie tylko w Polsce trafia się zastanawiająca postawa niektórych. I co ważne,katastrofy umacniają.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. he he #1436525 | 164.126.*.* 11 lip 2014 17:36

  Jan Paweł II oraz długoletni szef Kongregacji Nauki Wiary, kard. Ratzinger wymagali bezwzględnego respektowania postanowień tajnego do niedawna dokumentu watykańskiego - „Instructio de modo procedendi in causis sollicitationis”, znanego również pod nazwą „Crimen sollicitationis”. Dokument autorstwa sekretarza Kongregacji Nauki Wiary, kard. Alfreda Ottavianiego podpisany w 1962 roku przez papieża Jana XXIII, zakazuje ujawniania przypadków pedofilii pod groźbą klątwy dla ujawniających i nakazującą skłanianie ofiar do milczenia - też pod groźbą klątwy. W myśl dokumentu należy niezwłocznie otoczyć opieką księdza, oskarżonego o seksualne wykorzystywanie małoletniego i przenieść go do innej parafii. Skandal seksualny musi być opanowany i pójść w zapomnienie. Dokument zakazuje współpracy w tych sprawach z władzami śledczymi i nakazuje niszczenie dowodów przestępstw. Osoby, które doprowadziły do ujawnienia skandalu powinny być zneutralizowane i ukarane. Skutkiem tego, zaszczuta rodzina ofiary musi opuścić miejscowość, w której mieszka, albowiem za sprawą agitacji z ambony, jest ona przedmiotem ostracyzmu ze strony wspólnoty lokalnej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. he he #1434877 | 31.174.*.* 9 lip 2014 15:23

  Podczas policyjnej kontroli w miejscowości Kaczki Średnie (woj. wielkopolskie) doszło do zatrzymania kompletnie pijanego księdza. Duchowny miał blisko trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu, mało tego w samochodzie wiózł czteroletnią dziewczynkę. Sprawa trafiła do prokuratury - donosi TVN24. I co wy na to? jak zwykle to tylko człowiek ale z boskimi prawami. Sam może się powiesić ale swoje córce(zapewne) powinien zapewnić bezpieczeństwo.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (26)