środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Kuczbork. Radny Krawczyk nie odpuszcza

2014-06-26 08:44:49 (ost. akt: 2014-06-26 08:48:38)
Radny Jakub Krawczyk chce wyjaśnić, kto brał udział w pracach nad projektem stadionu w Kuczborku

Radny Jakub Krawczyk chce wyjaśnić, kto brał udział w pracach nad projektem stadionu w Kuczborku

Autor zdjęcia: fot. arch

Podziel się:

Radny Jakub Kawczyk chce wyjaśnić, kto brał udział w projektowaniu stadionu dla Urzędu w Kuczborku. Podejrzewa, że w pracach projektowych brała udział córka wójta. Dotychczasowe wyjaśnienia Burakowskiego w tej sprawie radnemu nie wystarczą.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Radny Rady Gminy w Kuczborku Jakub Krawczyk chce wyjaśnić, czy w projektowaniu stadionu w Kuczorku brała udział córka wójta Tadeusza Burakowskiego. Swoje podejrzenia Krawczyk ma po tym jak w wspominanym projekcie widniejącym na internetowym BIP – ie Urzędu odnalazł nazwę „Anbud”. Radny twierdzi, że firma o takiej nazwie należy do córki Burakowskiego. O sprawie pisaliśmy już w Kurierze. Najpierw radny sprawę poruszył na sesji 30 maja. Wójt wówczas wyjaśnił, że projektantami stadionu są Moszczyński i Szynkiewicz. Radnemu takie wyjaśnienia nie wystarczają. Dalej ma wątpliwości. Skierował do wójta pytania na piśmie. Jeszcze raz zwraca się do wójta o szczegółowe wyjaśnienie udziału firmy „Anbud” w projekcie stadionu oraz udostępnienie mu dokumentacji dotyczącej tej sprawy. Radny podkreśla jednak, że o nic wójta nie oskarża. Jako radny jednak musi dbać o dobro mieszkańców, a każdą wątpliwość dotyczącą przejrzystości decyzji podejmowanych przez władze musi wyjaśnić. Tymczasem, jak informuje Krawczyk, pliki z projektem budowy trybun sportowych, parkingów i chodników przy stadionie nie są już dostępne na stronie internetowej Urzędu. Radnego interesuje, co się stało z tymi plikami. Dlatego do wójta wystosował kolejne pismo. Chce się dowiedzieć, czy te pliki zostały specjalnie usunięte i czy wójt w ten sposób chce zatuszować całą sprawę projektu.

Komentarze (32) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. gew #1439951 | 88.156.*.* 16 lip 2014 12:30

  http://kurierzurominski.pl/108391,Kuczbo rk-Osada-Dwudzieste-drugie-skwitowanie.h tml#axzz37coWyMqx

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. nan #1439950 | 88.156.*.* 16 lip 2014 12:28

  http://kurierzurominski.pl/193190,Kuczbo rk-Nie-bede-bral-udzialu-w-panskiej-kamp anii.html#axzz37coWyMqx

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Do Redakcji #1432727 | 31.174.*.* 6 lip 2014 08:42

  Czemu sa dostępne trzy strony,czyżby interweniowali ci z PSL-u?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Czesio #1429279 | 79.191.*.* 1 lip 2014 16:37

  Jest jak jest, każdy się do koryta pcha bo to nic się nie robi , za nic nie odpowiada a kasiorkę do kieszeni się zgarnia. Patrzę na to zdjęcie i się zastanawiam kto następny wyborców gminu Kuczbork otumani? Stary Wójt? A możne ten młody sympatyczny facet? Bo chyba nie ten stary siwy wyżeracz, chwalipięta podpinający się pod uzyskane wyniki innych. Najlepiej by było aby redaktorzy tej gazety przeprowadzili z aktualnymi wybrańcami narodu wywiady w których niech by się pochwalili co to dla wyborców zrobili a przy tym ile z państwowej kasy pieniążków wzięli. Temu drugiemu najwyraźniej już się znudziło dyrektorowanie w Zielonej . Ba dobrze by było na następne cztery latka fuchę w gminie załapać. Czy tak będzie? Oby nie, bo najwyraźniej obecny wójt was wszystkich pogodzi i odeśle w niebyt czego mu życzę bo jak słychać , łajdakiem , złodziejem, pijakiem czy częścią od roweru nie jest. Powodzenia Stary Wójcie!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. obiektywnie #1429064 | 79.189.*.* 1 lip 2014 12:43

   niestety ,kampania wyborcza ruszyła zaczęło się działanie na korzyść wyborcow tyle tylko dlaczego tak póżno co do Pana wojta to myślę ,że to człowiek zrównowazony nikomu krzywdy nie zrobił nie jest zadziorny skonfliktowany szanuje swoich wyborcow i chwała mu za to nie potrzebujemu oszołoma ,awanturnika ,burzyciela w tak trudnych czasach potrzebujemy spokoju nie skandali ,podrzegaczy i donosicieli. Drodzy moi wszyscy mamy cos za uszami po co nam" rewolucja ". Stawiam na obecnego Pana Wójta ,trzymam kciuki ,życzę powodzenia !A wyborcom spokoju,nie agresywnej ,chamskiej propagandy .

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (32)