Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Żuromin. Policjanci weszli do Starostwa

2014-07-04 09:40:03 (ost. akt: 2014-07-04 09:45:18)

Podziel się:

Policjanci z Komendy w Radomiu prowadzą postępowanie w Starostwie. Sprawdzają czy urzędnicy przekroczyli uprawnienia i fałszowali dokumenty. Sprawa wyszła przy okazji śledztwa w sprawie byłego Inspektora Nadzoru Budowlanego. W Inspektoracie natomiast szykują się zmiany. Jacek Jaworski nie będzie już Powiatowym Inspektorem. Nasi informatorzy łączą te wydarzenia. Tym bardziej, że w prokuraturze pojawia się nazwisko inspektora.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl


Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu pojawili się w Starostwie Powiatowym. Śledczy działają na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Płocku. Zabezpieczyli dokumenty. Konkretnie chodzi o pozwolenia na budowę i projekty budowlane. Są one sprawdzane pod kątem poświadczenia przez urzędników nieprawdy i fałszowania dokumentacji. Jak poinformowała nas rzecznik Prokuratury Okręgowej w Płocku Iwona Śmigielska – Kowalska, sprawa dotyczy sześciu osób. Wśród nich są urzędnicy ze Starostwa, Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Żurominie i jeden urzędnik z Urzędu Miasta w Bieżuniu.


Prokuratura interesuje się urzędnikami

- W związku z postępowaniem przeciwko byłemu Inspektorowi Nadzoru Budowlanemu i przesłuchiwaniem w niej świadków wyszła jeszcze kolejna sprawa – mówi prokurator Iwona Śmigielska – Kowalska – Na razie toczy się postępowanie, nie postawiono żadnych zarzutów.
Prokurator jednak nie wyklucza, że urzędnicy zarzuty usłyszą.

Jak poinformowała nas Iwona Śmigielska – Kowalska wśród tych 6 osób, którymi interesuje się prokuratura jest również obecny powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Jacek Jaworski.

Rezygnacja na biurku Starosty. Jaworski nie będzie Inspektorem

Już od jakiegoś czasu docierają do nas nieoficjalne informacje, że w Inspektoracie Nadzoru Budowlanego szykują się zmiany. Obecnie Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Jacek Jaworski przebywa na urlopie chorobowym. Jak poinformowano nas w Inspektoracie, nie będzie go w pracy do 14 lipca, a potem funkcje będzie pełnił ktoś inny. Jacek Jaworski złożył rezygnacje ze stanowiska PINB. Nie została ona jeszcze podpisana
- Zanim rezygnacja Jacka Jaworskiego zostanie przyjęta musimy znaleźć osobę, która będzie pełniła jego obowiązki – mówi wicestarosta Mieczysław Olszlegier – bardzo trudno jest znaleźć osobę z odpowiednimi uprawnieniami.
Wicestarosta zapytany, czy rezygnację Jaworskiego należy łączyć z pracą śledczych z Radomia, odpowiada, że takiej wiedzy nie posiada.

Jest kandydat?

Nieoficjalnie mówi się, że nowym kandydatem na stanowisko Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego jest Jacek Szynkiewicz, projektant, który obecnie prowadzi biuro projektowe w Żurominie. Oficjalnie żadne decyzje jeszcze nie zapadły, ale wydaję się, że to nie są plotki wyssane z palca
- Nie potwierdzam ani nie zaprzeczam – mówi nam Jacek Szynkiewicz - Wszystko będzie wiadomo po 15 lipca – dodaje.

Andrzej K. z 140 zarzutami


Trwa proces było Inspektora Nadzoru Budowlanego w Żurominie. O sprawie wielokrotnie pisaliśmy w Kurierze. Andrzej K. ma postawionych 140 zarzutów. Dotyczą one między innymi działań korupcyjnych. W związku z tą sprawą zarzuty usłyszało również czworo projektantów. Niektórzy z nich mają postawione nawet 20 zarzutów. Oprócz projektantów jeden zarzut postanowiono również wójtowi Siemiątkowa. Proces trwa i szybko się nie skończy. Sąd powołał ponad 200 świadków. Odczytanie samego aktu oskarżenia trwało kilka godzin.

Wydaje się, że zanim zapadnie wyrok miną lata.

Komentarze (57) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. nie ma rady #1452701 | 83.21.*.* 3 sie 2014 08:47

  Starosta też był zgłoszony do prokuratury o popełnionym przestępstwie, ale dziwnym trafem umorzono postępowanie, pomimo, że za jego przyzwoleniem doszło do całej serii fałszowania dokumentów!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. as #1449075 | 83.3.*.* 29 lip 2014 10:34

   Kiedyś musi się to skończyć. Tak dalej być nie może. To nie mieści sie w głowach mieszkańców. Afera goni aferę przecież tak dalej być nie może.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Krzyś #1448929 | 83.9.*.* 28 lip 2014 23:47

   Pozdrawiam obecnego i poprzedniego inspektora nadzoru budowlanego...

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Maciek #1448928 | 83.9.*.* 28 lip 2014 23:46

   chcesz pobudować kurnik szybciej niż starostwo i inspektor nadzoru wyda zezwolenie siedząc za biurkiem... zanim dostaniesz pozwolenie na budowe?" Masz kasę reszta sama przyjdzie...

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. andi #1447519 | 79.185.*.* 26 lip 2014 21:17

   Jacek Jaworski jest w porządku,lecz te "ukłdy" są nie wporządku

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (57)