Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Żuromin. 30 lat minęło...

2014-07-07 09:02:25 (ost. akt: 2014-07-07 09:40:50)
Dzieci wystąpiły z okazji jubileuszu

Dzieci wystąpiły z okazji jubileuszu

Podziel się:

Samorządowe Przedszkole nr 2 w Żurominie miało swoje święto. W środę 18 czerwca obchodziło 30- lecie swojej działalności. Z tej okazji zaproszono mnóstwo gości, były życzenia i ciepłe słowa, tort i prezenty.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Przedszkole nr 2 prowadzi 6 grup przedszkolaków. Są to grupy dzieci 3, 4, 5 i 6 – letnich oraz dwie grupy „zerówki”. W sumie do przedszkola uczęszcza około 150 dzieci. Obecnie dziećmi zajmuje się 12 przedszkolanek. Każda z pań ma kilkudziesięcioletni staż prac. W środę 18 czerwca Samorządowe Przedszkole nr 2 w Żurominie obchodziło jubileusz 30-lecia swojego funkcjonowania. Na tę okazję przygotowano uroczystość dla rodziców, dzieci, nauczycieli i zaproszonych gości. Wśród nich był burmistrz Żuromina Zbigniew Nosek, starosta Janusz Welenc, pierwsza dyrektor placówki Łucja Filipska, dyrektor delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty Agata Pawłowska oraz sponsorzy. Wśród gości byli również najwierniejsi fani przedszkolaków: rodzice i dziadkowie. Uroczystego otwarcie imprezy dokonała dyrektor przedszkola Zenona Dużyńska. Potem swoje umiejętności wokalne i taneczne zaprezentowały przedszkolaki. Dzieci w odświętnych strojach wszyscy wspólnie i każda grupa osobno śpiewały, recytowały i tańczyły. Ale nie tylko one. Zaśpiewali również pracownicy przedszkola. Specjalnie na tę okazję stworzyli piosenkę do muzyki utworu Maryli Rodowicz pt. „Ale to już było”. Zagrała również żuromińska Orkiestra Dęta. Występy dzieci, a także ich nauczycieli zostały nagrodzone gromkimi brawami. Po występach dzieci przyszedł czas na przemówienia zaproszonych gości. Ci nie szczędzili ciepłych słów na temat przedszkola, jego dyrekcji i nauczycieli. Na ręce dyrektor Dużyńskiej trafiły również prezenty. Na zakończenie części artystycznej był tort. Każdy mógł go spróbować. Na placu przed przedszkolem zostało przygotowanych jeszcze wiele atrakcji, m.in. malowanie twarzy, dmuchana zjeżdżalnia, grill, było też mnóstwo słodyczy.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pokręt #1433986 | 109.243.*.* 8 lip 2014 09:08

    A pasterz był? Dał prezent dyrektorce? Powinien przemówić i powiedzieć jak to miłosierny Bóg zabił czterdzieści i troje dzieci za to,ze podśmiali się z łysego gościa.Pracować trzeba nad owcami od małego, będzie profit z tego. Będzie kasa i posłuszeństwo.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. nik #1433714 | 89.240.*.* 7 lip 2014 21:04

    Przedszkole obchodziło 30-lecie a "każda z pań ma kilkudziesięcioletni staż pracy" - :) Super babki sie trzymają, pozdrawiam

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz