Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Zabawa w rytmie disco-polo

2014-07-09 15:07:12 (ost. akt: 2014-07-10 08:14:52)
Występy dzieci z ZPO Bieżuń

Występy dzieci z ZPO Bieżuń

Podziel się:

Święto Miasta i Gminy Bieżuń odeszło już w zapomnienie. Mieszkańcy Bieżunia i okolic świętowali 28 czerwca. Impreza jak co roku odbyła się w miejskim parku i jak co roku przyciągnęła wiele osób.

Angelika Szczechowicz
a.szczechowicz@kurierzurominski.pl

Pogoda dopisała

Czerwiec jak wiadomo nie był zbyt łaskawy jeśli chodzi o pogodę. Deszcz i burze utrudniły niejedną imprezę, które miały miejsce w tym miesiącu. Choć pogoda w sobotę 28 czerwca też zapowiadała się niezbyt ciekawie, ostatecznie przed samym rozpoczęciem zabawy deszcze ustały, aura się poprawiła i nad Bieżuniem pojawiło się słońce.
Mieszkańcy Bieżunia i okolic zaczęli coraz liczniej przybywać do miejskiego parku.
Ale zanim rozpoczęła się impreza w parku, w godzinach przedpołudniowych miały miejsce zawody wędkarskie, zawody w wyciskaniu ciężarów na ławeczce oraz I turniej piłkarski im. Marka Kubińskiego.

Najpierw zawody...

Tegoroczne Dni Bieżunia zaczęły się już od godziny 6.00. Na łowisku Starorzecze Borek 39 wędkarzy wzięło udział w XVI Zawodach Spławikowych „O Puchar Burmistrza Bieżunia”. Zwycięzcą w tych zawodach okazał się Mariusz Sarwiński.
Około południa rozpoczął się I Turniej Piłkarski poświęcony trenerowi Markowi Kubińskiemu. W turnieju zwyciężyła drużyna Oldboy Bieżuń.
Około godziny 12.00 przy hali sportowej odbyły się zawody w wyciskaniu ciężarów na ławeczce. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach – młodzież do 18 roku życia i dorośli. W pierwszej kategorii zwyciężył siedemnastoletni Damian Gregorczyk z Zawidza (aktualny Mistrz Polski w wyciskaniu ciężarów). W kategorii „dorośli” zwyciężył Jarosław Fiuk, który podniósł 182,5 kg. Drugie miejsce zajął Paweł Jabłoński, natomiast trzecie miejsce należało do Roberta Drządzewskiego.

...później impreza

Około godziny 14.00 uroczystości związane ze Świętem Miasta i Gminy przeniosły się do bieżuńskiego parku. Dla najmłodszych przygotowane były takie atrakcje, jak dmuchane zjeżdżalnie, karuzela, trampoliny. Nieco starsze dzieci i dorośli mogli obejrzeć występy.
Najpierw wystąpiła Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Bieżuniu. Po koncercie OSP, dzieci i młodzież z Zespołu Placówek Oświatowych oraz z Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury zaprezentowały swoje umiejętności. Trzeba przyznać, że dzieci całkiem nieźle radziły sobie na scenie i miały dobrze opanowane układy taneczne.
Około godziny 18.00 wystąpiła młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Bieżuniu. Uczniowie grali na gitarze, śpiewali, pokazali także swoje umiejętności kabaretowe. Pokaz swoich umiejętności wokalnych dał także uczeń bieżuńskiego liceum, Cezary Szałkowski, który wykonał własną interpretacje takich przebojów, jak „Oprócz błękitnego nieba” Golden Life, „Na chwilę” Grzegorza Hyżego czy „Napraw”zespołu Lemon.
Następnie na scenie pojawił się zespół emerytów i rencistów „Nad Wkrą”. Po występie seniorek, miał miejsce krótki program artystyczny dla dzieci.
Po godzinie 19.00 rozpoczęły się koncerty, które przyciągnęły publiczność przed scenę.
Około 21.00 wystąpił zespół „Tripulacion Cubana”. Publiczność została wprowadzona w kubańskie rytmy i raczej wolała słuchać niż tańczyć.

Gwiazda wieczoru

Około godziny 22.00 wystąpiła gwiazda wieczoru – zespół Skalar's. Pod sceną pojawiło się wiele mieszkańców Bieżunia i okolic, by wspólnie się bawić w rytmie disco -polo. Po występie zespołu Skalar's publiczności przygrywał zespół Convers. Zabawa taneczna trwała do późnych godzin nocnych.

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. nasze małe śmierdzące miasteczko #1446323 | 213.158.*.* 24 lip 2014 21:18

  nic dodać nic ująć,kiedy się skończy ten niemiłosierny smród gnojowicy wylewanej na pola . Może pani z ochrony środowiska coś poradzi

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Nasze małe miasteczko #1446213 | 78.88.*.* 24 lip 2014 17:48

  Wieś tańczy, wieś śpiewa.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. fgyt #1436787 | 77.253.*.* 11 lip 2014 22:58

  Z tego co wiem w/w Pani Szczechowicz jest specjalistą do spraw reklamy, a nie redaktorem...

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. msw #1435753 | 37.152.*.* 10 lip 2014 20:59

  conwers słabo

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Ice #1435077 | 87.205.*.* 9 lip 2014 20:42

   Lipa jak co roku, to ze Żuromin ma lepsza organizacje to nie dziwota ale bierzcie przyklad z Lubowidza czy Syberii. Biezuniacy zawsze maja mniemanie ze wszystko maja najlepsze ale ja od wielu lat tego nie widze w zadnej kwestii.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)