Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Naworska srebrna, Kaliszewska brązowa

2014-07-12 12:00:00 (ost. akt: 2014-07-11 10:39:56)

Podziel się:

Świetne wyniki w trójboju lekkoatletycznym na zawodach rangi rejonowej osiągały dziewczęta z powiatu żuromińskiego. Uczennica Szkoły Podstawowej w Zieluniu Żaneta Naworska zdobyła srebrny, a Martyna Kaliszewska ze Szkoły Podstawowej w Syberii brązowy medal.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Zawody rejonowe w trójboju lekkoatletycznym dla uczennic szkół podstawowych rozgrywane były w Pułtusku. Powiat żuromiński reprezentowały dwie uczennice, które zaprezentowały się najlepiej w zawodach powiatowych. Na zawodach rejonowych niewiele zabrakło by również były najlepsze.

Naworska ze srebrnym medalem
Srebrny medal z zawodów w Pułtusku przywiozła Żaneta Naworska. Uczennica Jarosława Kąkolewskiego popisała się znakomitymi wynikami.
- Jest bardzo powtarzalna, bo podobne wyniki osiągała także na zawodach powiatowych. Należy podkreślić, że są to znakomite wyniki jak na tak młodą dziewczynę – mówi Kąkolewski.
Naworska osiągnęła bardzo dobry rezultat w biegu na sześćdziesiąt metrów. Dystans ten przebiegła w dziewięć sekund. Piłeczką rzuciła na odległość dwudziestu siedmiu metrów, a wynik w skoku w dal to 402 centymetry.

Brązowa Kaliszewska
Martyna Kaliszewska natomiast zajęła trzecie miejsce zdobywając łącznie 149 punktów co dało jej brązowy medal. Najlepiej spośród trzech konkurencji pokazała się w rzucie piłeczką palantową, gdzie oddała rzut na odległość 32,50 metra. W biegu na sześćdziesiąt metrów uzyskała wynik 9,6 sekundy, a w skoku w dale 354 centymetry.

Klasyfikacja końcowa:
1. Karolina Sobka (SP 7 Mława) – 9,0 sek., 27,00 m., 421 cm.
2. Żaneta Naworska (SP Zieluń) – 9,0 sek., 27,00 m., 402 cm.
3. Martyna Kaliszewska (SP Syberia) – 9,6 sek., 32,50 m., 354 cm.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB