Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Lubowidz. W gminie będą samorządowe przedszkola

2014-07-18 14:14:21 (ost. akt: 2014-07-18 14:16:16)
Iwona Domżalska zapowiada, ze do przedszkola utworzonego przy Zespole Szkół w Lubowidzu przyjmie każde dziecko

Iwona Domżalska zapowiada, ze do przedszkola utworzonego przy Zespole Szkół w Lubowidzu przyjmie każde dziecko

Podziel się:

W gminie Lubowidz powstaną publiczne przedszkola. Do tej pory nie było ani jednego prowadzonego przez gminę. Teraz będą trzy. Powstają w Lubowidzu, Zieluniu i Syberii.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Na ostatniej sesji Rady Gminy w Lubowidzu radni podjęli decyzję o utworzeniu w gminie Lubowidz publicznych przedszkoli. O ich powstaniu mówiono już od jakiegoś czasu. Dyrektorki Zespołów Szkół w Lubowidzu i w Zieluniu w połowie maja ogłosiły zamiar utworzenia przedszkoli. Przeprowadziły też wstępną rekrutację. „Na próbę” – jak tłumaczyły. Wyjaśniały wówczas, że chcą dowiedzieć się, jakie będzie zainteresowanie nowymi placówkami. Jeżeli takowego nie będzie, to powoływanie przedszkoli byłoby bez sensu. Na sesji 27 czerwca klamka zapadła. Rada Gminy podjęła uchwały o utworzeniu trzech publicznych przedszkoli na terenie gminy. Do tej pory na tym terenie nie było żadnego przedszkola prowadzonego przez samorząd. Teraz będą trzy. Powstają w Zespołach Szkół w Lubowidzu, Zieluniu i w Syberii. Będą mogły do nich uczęszczać dzieci 3 i 4 - letnie. A jak zapowiada dyrektor Zespołu w Lubowidzu Iwona Domżalska, nawet młodsze dzieci pod warunkiem, że będą samodzielne. Dzieci będą mogły przebywać w przedszkolu od godziny 7 do 15 w miarę potrzeb też dłużej. W Zespole Szkół w Lubowidzu trwają przygotowania do przyjęcia przedszkolaków. Jeszcze dokładnie nie wiadomo, ilu ich będzie. Ze wstępnych deklaracji wynika, że około 20 dzieci. Jak informuje Domżalska, dokładnie ilość pierwszego naboru przedszkolaków poznamy we wrześniu. Ponadto dyrektor deklaruje, że nie ma ograniczeń liczby przedszkolaków i każde dziecko zostanie przyjęte.
W Lubowidzu funkcjonuje również przedszkole prowadzone przez Stowarzyszenie Praca – Rozwój – Edukacja. I jak zapowiada prezes stowarzyszenia Aneta Goliat, przedszkole swoją działalność będzie prowadzić w dalszym ciągu. Chętnych do przedszkola nie brakuje.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB