Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Piłka nożna. Transferowa karuzela

2014-08-03 12:00:00 (ost. akt: 2014-08-01 09:28:34)
Do Bieżunia odeszło 3 graczy Wkry Żuromin

Do Bieżunia odeszło 3 graczy Wkry Żuromin

Autor zdjęcia: fot. arch

Podziel się:

To już pewne trójka graczy Wkry Żuromin Kamil Gatyński, Michał Gołębiewski i Bartłomiej Żelazny zasili imienniczkę z Bieżunia. Pewnym swojego pierwszego wzmocnienia jest Wkra Żuromin, która pozyskała defensywnego pomocnika Jarosława Sawickiego. Boruta Kuczbork zainteresowana jest bramkarzem Piotrem Retkowskim.

Redakcja
redakcja@kurierzurominski.pl

Do rozpoczęcia piłkarskiego sezonu jeszcze kilka tygodni. Trzy zespoły z powiatu żuromińskiego Boruta Kuczbork, Wkra Bieżuń i Wkra Żuromin uzupełniają swoje składy i wzmacniają je by być gotowym na starcie sezonu 2014/2015.

Bieżunianie dopinają skład
Wkra Bieżuń zasilona trójką zawodników Wkry Żuromin. To już pewne. Kamil Gatyński, Michał Gołębiewski i Bartłomiej Żelazny na pewno będą reprezentować barwy tego klubu. Pisaliśmy o tym kilka tygodni temu. Blisko Wkry Bieżuń jest także były zawodnik MKS Ciechanów.

„Boruciarze” szukają bramkarza
Ostatnie pół sezonu w związku z kontuzją Mariusza Kauera, który zerwał więzadła, między słupkami Boruty Kuczbork oglądaliśmy Cypriana Kołakowskiego. Był to jedyny bramkarz w kadrze „Boruciarzy”. W nowym sezonie zespół z Kuczborka chce uniknąć podobnej sytuacji i wzmocnić obsadę bramki. Do gry w barwach Boruty przymierzany jest, więc mieszkający w Żurominie Piotr Retkowski. Doświadczony trzydziestotrzyletni bramkarz ostatnio reprezentował Wel Lidzbark. Wcześniej grał m.in. w MKS Mława, Świt Nowy Dwór Mazowiecki, w Żbiku Nasielsk czy we Wkrze Żuromin, której jest wychowankiem.

Wkra Żuromin z jednym nowym graczem
Żuromińska Wkra dopięła jeden transfer przed zbliżającym się sezonem 2014/2015. Nowym graczem „zielono-czerwonych” jest Jarosław Sawicki. Defensywny pomocnik ostatni czas spędził w zespole GKS Strzegowo, wcześniej przez trzy lata reprezentował barwy Wisły Płock. Zawodnik posiada status młodzieżowca, ma dwadzieścia lat. W miejsce Gatyńskiego klub blisko jest pozyskania także bramkarza. W sparingach swoje umiejętności pokazywali już bardzo dobrze znany żuromińskim kibicom, doświadczony zawodnik, którzy już trzy razy w ciągu swojej piłkarskiej kariery reprezentował barwy Wkry Marek Koczot oraz bramkarz spadkowicza z trzeciej ligi warmińsko-mazursko-podlaskiej Jacek Malanowski. W orbicie zainteresowań klubu pozostaje także Patryk Szrajder skrzydłowy Welu Lidzbark. To jednak nie koniec. Wkra będzie jeszcze testować nowych graczy.

Bez większych ubytków
Poza wcześniej już wspomnianymi graczami, którzy zasilą rywala zza miedzy Wkrę Bieżuń nie będzie większych ubytków w kadrze. W klubie zostają na pewno Tomasz Kamiński i Bartosz Narewski, którzy przez pewien czas trenowali w Lechu Rypin. Zostaje również napastnik z Mławy Piotr Melchinkiewicz.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB