Wtorek, 23 kwietnia 2019. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Brudnice. Ciągnie wilka do lasu

2014-08-07 09:47:49 (ost. akt: 2014-08-07 10:29:21)
Brudnicka plaża zapełniła się ludźmi. Tłumów nie było, ale w najważniejszych momentach można było liczyć na tańczący korowód

Brudnicka plaża zapełniła się ludźmi. Tłumów nie było, ale w najważniejszych momentach można było liczyć na tańczący korowód

Autor zdjęcia: got. ae

Podziel się:

- Muzyka, taniec, śpiew. To wszystko, co jest związane z naturą było dla nas podczas festiwalu najważniejsze – mówi jeden z organizatorów I Festiwalu Sztuk Naturalnych „Zew Natury” Stanisław Leszczyński (prywatnie brat Zofii Leszczyńskiej właścicielki Dworku w Brudnicach, a dla przyjemności muzyk w zespole Neo Klez).

Zew Natury – I Festiwal Sztuk Naturalnych za nami. Na brudnickiej plaży i w starym dworku przez trzy dni celebrowaliśmy Święto Natury.
Z dala od wielkomiejskiego zgiełku, w cieniu stuletnich brzóz i olbrzymich modrzewi, w dolinie rzeki Wkry słuchaliśmy zespołów Chonabibe, Neo Klez, KART, Dziady Kazimierskie. Słuchaliśmy, tańczyliśmy, bawiliśmy się.
Uczestnicy są zgodni – było zmysłowo.
- Bo człowiek potrzebuje natury – mówi nam Jarek aktywny uczestnik festiwalu.
„Bo człowieka, jak wilka – ciągnie do lasu” – dodamy.

Festiwal odbył się z pomocą: Związku Artystów Wykonawców STOART, Agencji Raki, Stowarzyszeniu Pro Kulturamedia, Żuromińskiego Centrum Kultury oraz gospodarza imprezy Dworku nad Wkrą.

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Czesio #1462927 | 178.42.*.* 17 sie 2014 12:36

  Najwyraźniej ten temat nie jest atrakcyjny no bo co tu pisać. To daje odwagę miłościwie nam panującym aby dalej nic nie robić a niech sobie hołota żuromińska dalej jeździ gdzie chce. Jeśli by ten zalew zbudowali to przecież kłopot na przyszłość bo zaraz będą pretensje po co nie ma w wakacje ratowników , a dlaczego tylko jeden a nie dwóch a dlaczego tylko w godzinach takich czy owych itd. A jak nie ma nic to nie ma problemu. Lumpy tego pokroju co ten wylegujący się w szpitalu mogą walić i wąchać co im się rzewnie podoba. Ot i cala prawda + brak zainteresowania

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Plaza #1458075 | 79.191.*.* 10 sie 2014 13:13

  A kilka lat temu ktoś za ciężkie pieniądze nawoził piasku i miała powstać tam plaza. Rok temu na łamach kuriera Żuromińskiego był projek plaży za grube pieniądze. Ktoś wziął kasę za piasek ktoś wziął pieniądze za projekt a my mieszkańcy dalej nie mamy nic. Czy to jest normalne? Bo według mnie to nie? Miasteczko powiatowe które leży w poblizu rzeki Wkry nie ma nawet jednego miejsca na czynny wypoczynek w okresie letnio wakacyjnym. Czy to jest normalne? diekujemy naszym włodarzom za umilenie i ułatwienie nam spędzania okresu letnio wakacyjnego. Myślę że włodarze mają atrakcyjniejsze miejsca do spędzania letnich wakacji.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Piąteczka #1456709 | 178.42.*.* 8 sie 2014 12:39

  Nie będę odnosił się do tego co powiedział a raczej napisał mój przedmówca. Mnie interesuje co innego a właściwie to miejsce uwiecznione na foto. Dobrze się stało ,że ona tak naprawdę jest ale czy spełnia nasze skromne oczekiwania ? Moim zdaniem nie bo to miejsce powinno wyglądać inaczej , profesjonalnie. Woda powinna być spiętrzona / obecnie niski poziom/ co dało by satysfakcję dla umiejących pływać. Powinno być najprzymilniej jakiś mini molo , miejsce wyznaczone dla dzieci gdzie bezpiecznie mogły by się pluskać w wodzie pod okiem rodziców czy opiekunów. Gdyby to było na pewno ktoś by na okres wakacyjny uruchomił punkt z napojami ,lodami itp. Po co tułać się po Lidzbarku , Sitnicy czy Bachotku skoro miejsce jest dobre ale gospodarza brak / tak panie Nosek, olewasz to miejsce i to bardzo dokładnie/ A co na to nasi "wybrańcy narodu" . Kto podchwyci temat aby w dostać się do koryta gdzie nic się nie robi a ciężka kasę pobiera?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Pokręt #1456255 | 46.113.*.* 7 sie 2014 21:40

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Człowiekowi daleko od natury, ten kto to powiedział nic nie rozumie i trzeba go cofnąć do szkoły podstawowej albo niech idzie do szkoły przetrwania. Niech złapie sam zająca,niech upoluje gołębia,złapie rybę na swój haczyk. Ludzie mówiacy o naturze są bez doświadczenia. Z naturą trzeba się spotkać bez ubrania, bez strzelby, bez noża z umiejętnością rozpalania ognia patykami drewnianymi a wokół wilki,lwy,hieny,niedźwiedzie,słonie i inne węże. Po tygodniu picia brudnej wody i jedzenia liści nadawali by się na oddział intensywnej terapii i do psychiatryka. Z naturą spotykają się wyżarte pany jak popatrzą na płynącą w oddali wodę i wizją kolacji z winkiem, piwkiem i wódeczką. A o Pani Sumirskiej nikt nie wspomniał i o jej miłości życia? Co za krótka pamięć. Czy ktoś pamięta jak Pani Sumirska pięknie pływała? Czy Pani Leszczyńska, prywatnie siostra Pana Leszczyńskiego też tak pływa? Wilka ciągnie do lasu a człowieka do wolności. Kiedyś była dziesięcina teaz dostajesz jedną dziesiątą zarobku. Reszta czyli większość dla darmozjadów(rządzących panów,spółki itd) oraz czarnuchów,którzy rządzą wszystkim,nawet pupami waszych kobiet, czyli żon,matek i kochanek.