Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Mistrz Małachowski

2014-08-09 12:00:00 (ost. akt: 2014-08-08 14:46:41)
Mistrz z Bieżunia szlifuje formę

Mistrz z Bieżunia szlifuje formę

Autor zdjęcia: fot. dsa

Podziel się:

Piotr Małachowski zdobył tytuł Mistrza Polski w rzucie dyskiem podczas rozgrywanych w Szczecinie lekkoatletycznych mistrzostw kraju. 90. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce będą dla naszych lekkoatletów ostatnią szansą na wywalczenie awansu do reprezentacji Polski na 22. Mistrzostwa Europy, które od 12 do 17 sierpnia odbędą się w Zurychu.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Po raz czwarty w historii Szczecin był gospodarzem Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Pod koniec lipca ponad pięciuset najlepszych lekkoatletów i lekkoatletek rywalizowało o miano najlepszych w swoich konkurencjach. 90. Mistrzostwa Polski były ostatnią szansą na wywalczenie awansu do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy do Zurychu.

Małachowski znów Mistrzem
Przedstawiciel powiatu żuromińskiego urodzony w Żurominie, a pochodzący z Bieżunia Piotr Małachowski okazał się najlepszy w rzucie dyskiem. Faworyt do mistrzostwa nie zawiódł. Zawodnik WKS Śląsk Wrocław w Szczecinie okazał się lepszy od jedenastu innych dyskoboli. Małachowski złoty medal wywalczył sobie rzutem w drugiej kolejce kiedy to dysk poszybował na odległości 64,15 metra. Pozostałe próby naszego dyskobola były słabsze – 60,30 m i 60,31 m. Trzy inne próby nie były mierzone.

Mistrzostwa w Zurychu
Teraz przed Piotrem Małachowskim Mistrzostwa Europy, w których bieżunianin będzie bronił złotego medalu wywalczonego na mistrzostwach w Barcelonie. Polskę reprezentować będzie 60 sportowców. Będzie to trzeci największy zespół w naszej historii. Więcej reprezentantów mieliśmy tylko cztery lata temu w Barcelonie (71) oraz w Helsinkach w 1971 (65)

Wyniki konkurencji:
1. Piotr Małachowski 64,15
2. Robert Urbanek 63,69
3. Wojciech Praczyk 60,41

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB