Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Egzaminy można już zdawać w Mławie

2014-08-11 14:07:19 (ost. akt: 2014-08-11 14:08:26)
 Pod koniec lipca trwała jeszcze budowa placu manewrowego w Mławie

Pod koniec lipca trwała jeszcze budowa placu manewrowego w Mławie

Podziel się:

Przyszli kierowcy mogą zdawać egzamin na prawo jazdy w Mławie. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie od 1 sierpnia prowadzi zapisy na egzamin praktyczny w oddziale terenowym w Mławie. Dla większości kursantów z powiatu żuromińskiego oznacza to koniec męczących wyjazdów do Ciechanowa.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

O tym, że w Mławie ma powstać odział terenowy Wojewódzkiego Ośrodku Ruchu Drogowego, informowaliśmy w Kurierze w kwietniu. Taki oddział już powstał. Jak informuje ciechanowski WORD, od 1 sierpnia ruszyły zapisy na przeprowadzenie państwowego egzaminu praktycznego w oddziale terenowym w Mławie. Zapisać się można osobiście w biurze obsługi klienta w Ciechanowie, przez osobę posiadającą pełnomocnictwo lub telefoniczne po wcześniejszym uiszczeniu opłaty za egzamin. Z takiej możliwości mogą korzystać również przyszli kierowcy z terenu powiatu żuromińskiego. Zapewne większość osób to ucieszy. Skończą się dla nich liczne wyjazdy do Ciechanowa, na co trzeba było poświecić dużo czasu i wiązało się z dodatkowymi kosztami. Do Mławy jest bliżej. Może i zdać będzie łatwiej.

- Na razie kursanci chcą zdawać egzamin w Ciechanowie, bo tam w czasie kursu uczyli się jeździć – mówi Adam Czarnomski, który prowadzi Ośrodek Szkolenia Kierowców - Nowi kursanci pewnie będą już jeździć po Mławie i tam zdawać egzamin. Taka możliwość wiele ułatwi. Wyjazdy do Ciechanowa są dla kursantów męczące i zabierają dużo czasu – mówi Czarnomski.

Tylko egzamin praktyczny

Na dziś na terenie Mławy będą odbywać się tylko egzaminy praktyczne na prawo jazdy kat. B. Jak podaje Nowy Kurier Mławski na początku egzaminy praktyczne będą odbywały się dwa razy w tygodniu. W przyszłości prawdopodobnie się to zmieni. Będą dwa stanowiska do egzaminowania i dwóch egzaminatorów. Na razie nie ma możliwości zdawania w Mławie egzaminu teoretycznego, WORD zapowiada jednak, że w przyszłości się to zmieni. Plac manewrowy w Mławie powstał przy ul. Kopernika na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tam również w przyszłości będzie znajdować się sala egzaminacyjna. Jak podaje Nowy Kurier Mławski, na modernizację budynku, w którym będą odbywać się egzaminy Rada Miejska w Mławie przeznaczyła 425 tys. zł a na przygotowanie placu manewrowego 140 tys..

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. solveig #1737068 | 79.173.*.* 19 maj 2015 07:13

    Naprawdę chce wam się jeszcze bawić w te wszystkie egzaminy? Myślałem, że każdy wie już, że szybko i łatwo, a co najważniejsze, legalnie, można zamówić sobie prawko kolekcjonerskie z fastidcard.com

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. egzam #1458978 | 5.173.*.* 11 sie 2014 21:02

    W Mławie nie ma tramwai, jak tu zdawać egzamin.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)