Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Piłka nożna. Zmiany w kadrze „Boruciarzy”

2014-08-16 12:00:00 (ost. akt: 2014-08-14 09:20:08)
Defensywa Kuczborka uległa osłabieniu

Defensywa Kuczborka uległa osłabieniu

Podziel się:

Bez Dariusza Borzyma i Michała Goliana, ale za to z Piotrem Retkowskim, a także kilkoma zdolnymi juniorami w sezonie 2014/2015 będą musieli radzić sobie piłkarze Boruty Kuczbork. Sprawa transferów z klubu oraz do klubu jest już praktycznie wyjaśniona.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Plan na sezon 2014/2015 w zespole Boruty Kuczbork jest jasny – utrzymać się w rozgrywkach Ligi Okręgowej, ogrywając przy okazji zdolnych miejscowych zawodników z zespołu juniorskiego. Zespół Mariusza Kołakowskiego przechodzi nie zmiany, a gruntowną modernizację.
- Będziemy mieli młody zespół stworzony z zawodników zespołu juniorskiego i wspomagać ich będziemy doświadczonymi graczami, ogranymi. Chcemy utrzymać się w lidze, a najlepiej byłoby znaleźć się w pierwszej dziesiątce – ocenia szkoleniowiec Mariusz Kołakowski

Zmiany, zmiany, zmiany
Kadra „Boruciarzy” zostanie odmłodzona. Z pierwszym zespołem trenują, a także rozgrywają spotkania, wychodząc nawet w pierwszej jedenastce Damian Kociela, Marcin Niszczak czy Łukasz Grabski. To tylko kilku z zawodników, którzy z juniorów przeszło do seniorskiego składu. Oprócz nich zespół wzmocnić może także jeden z zawodników ze Szreńska. Jest to młodzieżowiec, o którym pochlebnie wypowiada się szkoleniowiec Boruty Mariusz Kołakowski. Zespół zasilić także może Mateusz Bieranowski. Wcześniej rywalizację między słupkami wzmocnił już Piotr Retkowski.

Osłabienia
Po stronie osłabień są dwa nazwiska – Dariusz Borzym i Michał Golian. Obaj ci gracze odpowiadali za grę defensywną „Boruciarzy”. Borzym występował na środku defensywy, Golian natomiast z lewej strony. Gracze ci zmienili klub na Wieczfniankę Wieczfnia Kościelna.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB