Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Żuromin. Przejście z przeszkodami

2014-08-25 08:44:57 (ost. akt: 2014-08-25 08:50:36)
Przejście dla pieszych ulica Zamojskiego, na skrzyżowaniu z ulicą Wierzbową

Przejście dla pieszych ulica Zamojskiego, na skrzyżowaniu z ulicą Wierzbową

Podziel się:

Absurdem budowlanym, który stwarza niebezpieczeństwo dla pieszych nazywa nasz Czytelnik przejście dla pieszych przy ulicy Zamojskiego. Przejście jest dość dziwnie usytuowane. Z jednej strony prowadzi na krawężnik a z drugiej na trawnik.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Ulica Zamojskiego w Żurominie staje się coraz bardziej sławna. Na naszych łamach pojawia się po raz kolejny. I znowu w mało pozytywnym świetle. Pisaliśmy już o jej uciążliwym remoncie i o złym stanie jej nawierzchni. Tym razem chodzi jednak o przejście dla pieszych znajdujące się w pobliżu osiedla bloków. Sprawę zgłosił do nas Czytelnik. „W naszym mieście ma miejsce absurd budowlany – pisze do nas Czytelnik - Dużo spaceruję z żoną i dzieckiem w wózku i natknąłem się wręcz na niebezpieczną sytuację na przejściu dla pieszych. Pokonanie sprawnie i szybko, aby nie zostać na „środku” ulicy z dzieckiem w wózku tej wbrew pozorom małej przeszkody graniczy z cudem”. Wspomniane przejście dla pieszych jest w taki sposób usytuowane, że z jednej strony prowadzi na wysoki krawężnik a z drugiej na trawnik. Poza tym na ulicy Zamojskiego jest więcej przejść dla pieszych z wysokimi krawężnikami. Zdaniem naszego Czytelnika podobna sytuacja jest również na jednym z przejść w pobliżu osiedla Unitra. Uważam, że koszt położenia kostki nie przekroczy 500 zł, a poprawi komfort i bezpieczeństwo – komentuje mieszkaniec Żuromina.

Planowana jest przebudowa

Może jeszcze w tym roku pieszym będzie trochę łatwiej pokonywać przejście w tym miejscu. Na chodnik przy ulicy Wierzbowej trzeba będzie co prawda jeszcze poczekać, ale samo przejście w tym miejscu może będzie łatwiejsze do pokonania.
- W tym roku planowana jest przebudowa ulicy Wierzbowej, ulica będzie miała inną szerokość niż obecnie – informuje zastępca burmistrza Żuromina Maria Jędrzejewska.
Zmieni się więc skrzyżowanie ulic Zamojskiego i Wierzbowej. Co do chodników przy tych ulicach, to trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Komentarze (26) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Duplikat(do Redakcji) #1470206 | 164.127.*.* 26 sie 2014 17:38

  Zniknął mój wczorajszy komentarz a pisałem ni mniej ni więcej tak. Ten mówiący i ten piszący o przebudowie kilku przejść dla pieszych powinni puknąć się w głowę. Trzeba zapłacić zus, dniówkę,podatek i dać materiał. Na czarno tego nikt nie zrobi. Ja zapłacę mówiącemu 500zł niech to zrobi legalnie. Piszącemu również zapłacę, niech to zrobi. Mówiący może być nieobeznany w cenach bo zna ceny piwa, piszący powinien mieć wyobraźnię i nie powtarzać głupstw na łamach gazety. Dlaczego usunęła Redakcja mój komentarz?????????????

  Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. oko #1469916 | 83.24.*.* 26 sie 2014 11:00

  To teraz wieta kto na wójta będzie głosował???

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. mmm #1469789 | 37.128.*.* 26 sie 2014 07:35

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Poniższe dyskusje są tak żenujące, tak niskie, że aż wstyd za ich poziom.

  1. A co wkioska uważa! #1469530 | 178.42.*.* 25 sie 2014 19:39

   Mata czy nie mata , jest problem ale skoro w tym Żaruminie nic nie ma to po co się co sobota pchata i powietrze psujeta. Od niektórych czuć gnojówą na pięć metrów. Czyżby wam mydła i wody zabrakło? Trzeba się myć a nie w mieście wietrzyć.

   Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. łełełe do wioska #1469527 | 95.49.*.* 25 sie 2014 19:35

   Jo ino wenowejta ale wasze kowy nadal bez majtków chodzą i srają gdzie popadnie a później wsiurze przyjeżdżasz do tego mniasta i buty o trawe wycierasz bo się wstydzisz do biedrunki wlyźć.. Taki to masz luksus na ty swoi wsi. Głosujta daly głosujta.....

   Ocena komentarza: warty uwagi (19) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (10)

   Pokaż wszystkie komentarze (26)