Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Bieżuń. 118 osób zarejestrowanych

2014-09-04 08:22:59 (ost. akt: 2014-09-04 08:27:40)
Rejestracja potencjalnych dawców szpiku

Rejestracja potencjalnych dawców szpiku

Podziel się:

Tegoroczne Gminne Dożynki w Bieżuniu przebiegały w nieco innej atmosferze niż w latach poprzednich. Wszystko to za sprawą akcji „Dzień Dawcy Szpiku”, której koordynatorem była pani Iwona Jagielska. Dożynki i akcja DKMS odbyły się w niedzielę 31 sierpnia.

Co to jest DKMS?

DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych to fundacja zajmująca się pozyskiwaniem potencjalnych dawców szpiku kostnego i komórek krwiotwórczych. Szpik kostny oraz komórki krwiotwórcze są wykorzystywane do przeszczepu osobom chorym na białaczkę.
Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit. Dzięki różnym działaniom promocyjnym liczba zarejestrowanych potencjalnych dawców szpiku kostnego w roku 2013 przekroczyła 400 tys. W bieżącym roku zostało zorganizowanych wiele akcji DKMS w Polsce, więc można przypuszczać, że do tej pory liczba ta znacznie się powiększyła.
Jedną z takich akcji, dzięki której grono potencjalnych dawców się powiększyło, był Dzień Dawcy Szpiku w Bieżuniu.

Akcja DKMS w Bieżuniu

Dzień Dawcy Szpiku w Bieżuniu został zorganizowany w niedzielę, 31 sierpnia przy okazji Gminnych Dożynek. Akcja, której koordynatorem była pani Iwona Jagielska (urzędniczka z miejscowego magistratu), została przeprowadzona w bieżuńskim parku. Pod rozstawionym w parku namiocie znajdowały się 3 stanowiska rejestracyjne. Grupa rejestrująca składała się z 7 osób: Iwona Jagielska, Marzena Rosmanowska, Justyna Ankiewicz, Karolina Ziulewska, Małgorzata Sarwińska, Małgorzata Kraśniewska, Paulina Wagner. Dodatkowo w rejestracji i organizacji akcji pomagali licealiści - wolontariusze: Joanna Dobies, Katarzyna Kaczmarczyk, Jolanta Figurska oraz Karol Twarogowski.

118 osób zarejestrowanych

Szacuje się, że w tegorocznych Gminnych Dożynkach wzięło udział około 500 osób. Spośród tylu uczestników dożynek aż 118 osób zdecydowało się zarejestrować w DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych. Takiej liczby osób nie spodziewali się nawet organizatorzy. - Akcja Dzień Dawcy Szpiku w Bieżuniu okazała się olbrzymim sukcesem. Naszym marzeniem było zarejestrować 50 osób. 20 zarejestrowanych miało uratować nam honor – mówi koordynator akcji, Iwona Jagielska.

Dzień Dawcy Szpiku z nagrodami

Podczas akcji miało miejsce także losowanie nagród. Do wygrania był rower ufundowany przez miejscowych sponsorów oraz ekspres do kawy ufundowany przez firmę Mateus. Rower trafił do pana Daniela Agacińskiego z Antoniewa. Natomiast ekspres do kawy powędrował do pani Katarzyna Rymer z Bieżunia.
Ponadto każda z osób rejestrujących się otrzymała wybrany przez siebie prezent: maskotkę, smycz, zawieszkę lub długopis.

Podsumowanie akcji

Akcję Dzień Dawcy Szpiku w Bieżuniu należy zaliczyć do udanych. Duże zainteresowanie akcją i spora liczba zarejestrowanych osób to z pewnością zasługa organizatorów. - Efekt końcowy - 118 zarejestrowanych osób - przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania.
Jestem bardzo szczęśliwa. Dla takich chwil warto poświęcać czas i energię, Chyba nie tylko ja zrozumiałam że warto oddać cząstkę siebie – podsumowuje Iwona Jagielska.
Sponsorzy akcji oraz firmy wspierające Dzień Dawcy Szpiku w Bieżuniu:
Zbigniew Włocki , Łukasza Grześkiewicza, Leszek Ogrodowczyk, Joanna i Artur Dobrosielscy , Stanisław Rosmanowski, Darek Peściński, Zbigniew Przywitowski,
Halina Pupacz, prezes Polskiej Izby Paliw Płynnych, Piotr Mieszkowski, redaktora naczelnego miesięcznika branżowego „Paliwa Płynne”, firma Mateus, Anwim S.A., Sieć Stacji Paliw MOYA , Orlen Gaz , E-Mod e-cigarette, MTM Industries, DLG Sp. z o.o.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Penelope #1476710 | 188.33.*.* 4 wrz 2014 11:40

    Świetny pomysł. Szkoda , że już nie mieszkam w bież i nie mogłam uczestniczyć

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz