Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Piłka nożna. Legia wygrała, OVB Oldboys odpadło po pierwszym dniu

2014-09-07 12:00:00 (ost. akt: 2014-09-05 11:47:43)
Drużyna OVB Oldboys podczas turnieju w Ostródzie

Drużyna OVB Oldboys podczas turnieju w Ostródzie

Podziel się:

Oldboje Legii Warszawa wygrali turniej Warmia i Mazur Senior Games rozgrywany w Ostródzie. Zawodnicy OVB Oldboys Żuromin odpadli już po pierwszym dniu rywalizacji, ale ze zwycięską drużyną zanotowali remis w starciu grupowym.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Na sztucznej murawie stadionu w Ostródzie oldboje z Polski i zagranicy rywalizowali w Warmia i Mazur Senior Games 2014. Rywalizacja zespołów odlbojów była niezwykle ciekawa zważywszy na to, że w składach w wielu zespołach znaleźli się gracze, którzy kiedyś grali w piłkę na wysokim poziomie. Naprzeciw siebie stawali między innymi Sylwester Czereszewski i Tomasz Sokołowski byli gracze Stomilu Olsztyn i Legii Warszawa, a także Marek Jóźwiak, Rafał Szwed czy Adam Zejer. Wśród tych ekspiłkarzy występowali także żuromińscy oldboje. Zespół OVB Oldboy Żuromin niestety nie zaprezentował się w tym spotkaniu najlepiej.

Dobre otwarcie i remis z Legią
Żurominianie w premierowym spotkaniu zagrali nieźle. Rywalem OVB był zespół KWP Olsztyn. Nasi gracze od początku mieli inicjatywę i zdecydowanie pokonali rywala. Grali uważnie w tyłach, a także dość skutecznie w ofensywie, czego efektem było zwycięstwo 3:1. W drugim spotkaniu było już gorzej. Po wyrównanym spotkaniu niestety oldboje ulegli ekipie Pancia, w której to prym wiódł Marek Witkowski. Witkowski dwukrotnie wpisał się na listę strzelców zapewniając zwycięstwo. Trudniejsza przeprawa, przynajmniej na papierze, wydawała się z Legią Warszawa. Po dwóch bramkach Tomasza Sokołowskiego na przerwę OVB schodziło w słabych humorach. W drugiej połowie gra poprawiła się i remis wydawał się bardzo dobrym wynikiem. Niestety był to ostatni pozytywny wynik naszego teamu. Pozostałe dwa mecze zakończyły się porażkami i piątym miejscem w grupie.

Legia wygrała turniej
Całą imprezę wygrał zespół warszawskiej Legii, choć na turniej przybyli z zaledwie jednym graczem rezerwowym. Byli piłkarze stołecznego klubu w finale pokonali Chemika Olsztyn. Trzecie miejsce przypadło w udziale zespołowi z Kaliningradu, a na czwartym miejscu imprezę zakończył zespół Dzieci Ziutka.


Wyniki:
OVB Oldboys Żuromin – KWP Olsztyn 3:1
OVB Oldboys Żuromin – Ekipa Pancia 0:2
OVB Oldboys Żuromin – Legia Warszawa 2:2
OVB Oldboys Żuromin – Kaliningrad (Rosja) 0:5
OVB Oldboys Żuromin – Dzieci Ziutka 0:3

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB