Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Dzieci są najważniejsze

2014-09-10 14:22:10 (ost. akt: 2014-09-10 14:25:23)
Funkcjonariusz Michał Sznyter przeprowadził zajęcia w ramach „Bezpieczna droga do szkoły”

Funkcjonariusz Michał Sznyter przeprowadził zajęcia w ramach „Bezpieczna droga do szkoły”

Podziel się:

Komenda Powiatowa Policji w Żurominie prowadzi na terenie powiatu żuromińskiego akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. - Pamiętajmy, pierwszoklasiści to najmniej doświadczeni uczniowie. Zwróćcie na nich szczególną uwagę – mówi kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego KPP Żuromin starszy aspirant Jan Składanowski.

Adam Ejnik
a.ejnik@kurierzurominski.pl

Policjanci z żuromińskiej drogówki odwiedzają szkoły w powiecie żuromińskim. W zeszłym tygodniu byli w podstawówkach żuromińskich oraz w Będzyminie, Poniatowie i Raczynach.
Funkcjonariusze rozmawiają z pierwszoklasistami na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły. Również pokazują najmłodszym, jak prawidłowo należy przechodzić przez jezdnię. Policjanci uczulają uczniów, aby ci nosili przy sobie elementy odblaskowe (od września taki obowiązek mają dzieci poza terenem zabudowanym).
- Przestrzegamy najmłodszych i uczymy dorosłych, żeby zwracali szczególną uwagę na dzieci - mówi kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego KPP Żuromin starszy aspirant Jan Składanowski – Szczególną kulturę kierowcy powinni zachować przy przejściach dla pieszych. Tam warto przepuścić dziecko na pasach, nawet jeśli jeszcze nie weszło na jezdnię – dodaje.

Składanowski podkreśla, że dzieci, to największy skarb dla rodziców i ich bezpieczeństwo jest najważniejsze. Przypomina o tym, że 7 – letnie dzieci mogą już same chodzić do szkoły, ale to nie znaczy, żeby nie przypominać im najważniejszych zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Szczególnie zwraca uwagę, żeby dzieci przekraczały ulice w miejscach do tego przeznaczonych.
- Pasy są takim azylem dla najmłodszych. Tam powinny czuć się bezpieczne, a kierowcy winni zwracać szczególną uwagę i wykazać dużą ostrożność, zbliżając się do przejść dla pieszych.
Jednocześnie kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego przypomina, że 6-letnie dzieci powinny drogę do szkoły pokonywać pod opieką dorosłych.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Oko #1484555 | 164.126.*.* 14 wrz 2014 13:55

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Dzieci są najważniejsze powiedział ksiądz i podniósł sutannę. Policja natomiast na odprawach ma narzucaną ilość mandatów do nałożenia, instrukcja antypolskiego rządu.

  2. Czytelnik #1482471 | 31.1.*.* 11 wrz 2014 11:57

    Panie Adamie, po pierwsze raz jeszcze na ramach niniejszego portalu przypominam iż dla Pana i Pańskich kolegów z redakcji Składanowski to Pan Składanowski. Poza tym jak brzmi powiedzenie, które najlepiej pasuje do powyższego artykułu: Polska język, trudna język...

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)