Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Zieluń. Przemek się zabił

2014-09-12 08:31:09 (ost. akt: 2014-09-12 08:33:07)
Na profilu Przemka widzimy chłopaka, który marzy, kocha i jest niezwykle wrażliwy

Na profilu Przemka widzimy chłopaka, który marzy, kocha i jest niezwykle wrażliwy

Autor zdjęcia: fot. facebook

Podziel się:

Przemek z Zielunia popełnił samobójstwo. Miał 16 lat. Ci, którzy go znają, nie wierzą w tę śmierć. – Nie on! – mówią. 16 latek z Zielunia był wspaniałym kolegą, doskonałym towarzyszem, pogodnym uczniem.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

W niedzielę około godziny 20:30 żuromińska policja otrzymała informacje o samobójstwie 16 – latka z Zielunia. Chłopak w żuromińskim szpitalu odzyskał jeszcze czynności życiowe. Został przewieziony do Płocka. Niedługo potem zmarł.

Dramatyczna walka o życie
Ciało Przemka znalazł na strychu jego kolega. Próbował go ratować. Wraz z ojcem chłopca wezwali karetkę, a w tym czasie prowadzili akcję reanimacyjną. W pewnym momencie mężczyźni stwierdzili, że sami zawiozą chłopaka do szpitala. Wydawało im się, że karetka jedzie zbyt długo.
W żuromińskim szpitalu chłopak odzyskał czynności życiowe. Postanowiono go przewieźć do szpitala w Płocku. Tam szpital dysponuje specjalistycznym sprzętem, który mógłby pomóc uratować 16-latka. Niestety, chłopca nie udało się uratować.

Przemek był wspaniałym uczniem i kolegą

Przemek miał kontynuować naukę w Lidzbarku, ale jeszcze przed wakacjami był uczniem Gimnazjum w Zieluniu. Tu pamiętają go wszyscy.
- Wesoły, miał mnóstwo przyjaciół – mówi nam jedna z rozmówczyń – Przemek to taki prawdziwy chłopak. Nie odmówił nigdy pomocy. Był wrażliwy i… zakochany…
Dla gimnazjalistów z Zielunia ta śmierć, to prawdziwy szok. W poniedziałek w szkole panowała zupełna cisza. Podczas lekcji nikt nie rozmawiał, podczas przerw nikt się nie śmiał i nie wygłupiał. Ucznia klasy trzeciej pamięta dyrektorka szkoły.
- Pamiętam doskonale Przemka i jest mi naprawdę bardzo smutno. Ja nie mogłam uwierzyć… - mówi dyrektor szkoły w Zieluniu Marzena Kąpińska – On był taki śmiały i taki życzliwy. Potrafił zażartować. Ale zawsze tak mądrze. Nie zapomnimy też występu Przemka na apelu na zakończenie poprzedniego roku szkolnego. Pożegnał się ze swoimi kolegami i koleżankami ze szkoły, układając tekst piosenki, rapując.
Dyrektorka zdaje sobie sprawę z trudnej sytuacji, w jakiej znaleźli się uczniowie. Wychowawcy klas będą rozmawiać ze swoimi wychowankami. Pamięć byłego ucznia uczczona zostanie minutą ciszy.

Dlaczego tak się stało?
Śmierć Przemka odbiła się echem w całym powiecie. Dorośli, młodzież zastanawiają się, co trzeba przeżyć, żeby nie chcieć żyć. W przypadku Przemka, mówią, był to zawód miłosny. Chłopak zakochany był do szaleństwa, o czym wspominał wielokrotnie na swoim profilu.
W pewnym momencie Przemek przestał sobie radzić ze swoimi problemami: z rozłąką, z tęsknotą.
Postanowił się zabić. Do znajomych napisał SMS-y, rodziców przeprosił w liście.
Przemka już nie ma. Naszym zadaniem jest powstrzymać inne osoby przed tak desperackimi krokami.


W tym roku w powiecie żuromińskim zabiło się 12 osób
16 – latek z Zielunia to 12 ofiara samobójstwa w powiecie żuromińskim w tym roku. Ale też 4 uczeń, który targnął się na własne życie. Troje z nich nie żyje. Statystyki są zatrważające. Ludzie coraz mniej radzą sobie z emocjami. Samobójstw jest coraz więcej.
- Potrzebujemy pomocy – mówi Marzena Kąpińska ze szkoły w Zieluniu – Nauczyciele nie są przygotowani, jak postępować w takich sytuacjach. Potrzebny jest sztab psychologów, który zapewni opiekę wrażliwym ludziom.
Temat wydaje się bardzo ważny i z pewnością nie zakończymy go tym jednym artykułem.

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ja #1744739 | 37.7.*.* 30 maj 2015 20:59

  TAK MI CIBIE BRAK

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Statystyk #1483905 | 46.113.*.* 13 wrz 2014 07:55

  Najwięcej samobójstw wśród młodzieży jest w Japonii w czasie,gdy zdają egzaminy na uczelnie wyższe.Zdają jak śpią po cztery godziny, jak po sześć to nie zdają i wtedy wyskakują z wieżowców. Mój kolega z Ciech też za dziewczynę wyskoczył z dziesiątego piętra a miał 20 lat. Obecnie z powodów gospodarczych w Polsce popełnianych jest ponad sześć tysięcy samobójstw rocznie. Jedni nie mają co do garnka włożyć(brak pracy) a inni żyją w przepychu.Za samobójstwa gospodarcze odpowiedzialny jest rząd. Rozterki miłosne i zmiana szkoły niekorzystnie wpłynęły na psychę dziecka i wielkie nieszczęście. Takim sytuacjom nie można zapobiec, wszystko odbywa się we wnętrzu człowieka, trudno to wychwycić. Na psychologów nas nie stać a ludzie prowadzący choćby religię i godziny wychowawcze mają wszystko w gdzieś albo nie są przygotowani do pracy. Początek roku w pierwszych klasach powinien być prowadzony choć godzinę dziennie przez psychologów, którzy powinni ogarnąć dzieci.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ja #1483520 | 12 wrz 2014 15:29

   Powiesił się. :(

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Brak słów #1483463 | 5.60.*.* 12 wrz 2014 14:28

   Przemek był spoko wyrazy współczucia dla rodziny i

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. .,.,.,., #1483459 | 5.60.*.* 12 wrz 2014 14:25

   Śmierć bliskiej osoby jest początkiem naszego cierpienia .My zostajemy i musimy zmierzyć się z trudnymi emocjami i uczuciami które występują po śmierci bliskiego człowieka .Dopiero doświadczenie żałoby,możemy tak naprawdę dowiedzieć się czym jest strata.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (10)