Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Żuromin. Zwolniony chirurg wrócił do pracy

2014-09-19 10:20:22 (ost. akt: 2014-09-19 10:22:11)
Dyrektor szpitala zatrudnił ponownie zwolnionego latem chirurga

Dyrektor szpitala zatrudnił ponownie zwolnionego latem chirurga

Podziel się:

Chirurg w żuromińskim szpitalu Mariusz M. z końcem lipca przestał pracować w szpitalu. Dyrektor placówki Zbigniew Białczak wypowiedział lekarzowi umowę kontraktową.

Taką decyzję podjął w związku z zatrzymaniem chirurga pod wpływem alkoholu w szpitalu przez policję. Na ostatniej sesji Rady Powiatu dyrektor szpitala poinformował, że zwolniony latem chirurg został ponownie zatrudniony w placówce.
- Po całym zajściu sytuacja dla szpitala stała się niekorzystna – mówi Zbigniew Białczak – Szpital musi mieć 4 chirurgów specjalistów, żeby utrzymać kontrakt z NFZ. Po stracie jednego stan trzeba jak najszybciej uzupełnić.
Jak poinformował dyrektor szpitala na oddziale chirurgicznym było zakontraktowanych 5 chirurgów ale jeden z nich ze względu na swój wiek (ma ponad 80 lat) nie pracuje w pełnym zakresie. NFZ domaga się więc zatrudnienia dodatkowego lekarza.
- W sierpniu zorganizowałem konkurs na chirurga specjalistę – informuje Białczak.

Mariusz M. złożył swoją ofertę do konkursu i został przez dyrektora zatrudniony Lekarz pracuje od 1 września. Jak podkreśla Białczak, lekarz posiada odpowiednią dokumentację. W szpitalu został zatrudniony na stanowisku starszego asystenta. Nie pełni tak jak wcześniej funkcji zastępcy dyrektora szpitala do spraw lecznictwa i zastępcy ordynatora oddziału chirurgicznego w szpitalu.

Z prokuratury wiemy jednak, że postępowanie w sprawie chirurga jest w toku. Jak poinformował nas na początku września prokurator Janusz Marcysiak, postępowanie jest prowadzone pod kątem par. 1 art. 160 Kodeksu Karnego. Artykuł ten mówi, że „Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”

Komentarze (88) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ola #1513156 | 31.61.*.* 19 paź 2014 17:29

  wiesniaki, nic wam nie pasuje ,niedawno narzekaliscie na lekarzy pogotowia !...o co wam chodzi -?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. żuromiński ajax #1503455 | 46.113.*.* 9 paź 2014 14:10

  "Absurd w szpitalu" odkrywa, "jak to się robi w Żurominie...". Od kilkunastu lat, to tandard. To jaką mająetykę - co nagminnie podkreśla starosta - skoro wg. pana dyrektora chodziło chodziło o "koniecznoś", "zabezpieczenie" itd. Pytam, ciągłości świadczeń i utrzyania kasy? Bo chyba nie o dobro pacjentów? PS. Lekarzy obowiązuje przysięga Hipokratesa, a urzędasa przysięga Hipokryty?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. wyborca #1495264 | 178.42.*.* 28 wrz 2014 13:46

   Jak widać na załączonym przypadku ,,władza oderwała się od rzeczywistości" po szesnastu latach rządzenia stwierdziła ze jej ,,wszystko wolno". Nie obowiązuje ich żadna litera prawa gdyż dla ,,celów wyższych" można w Żurominie prawo łamać. Nie panowie tak dalej być nie może was wybiera społeczeństwo na swoich przedstawicieli ażebyście ich godnie reprezentowali i dobrze rządzili a nie kpili z wyborców podejmując co jakiś czas bezmyślne decyzje które was kompromitują.

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Viki #1494012 | 78.88.*.* 26 wrz 2014 12:27

   telewizja jedzie tam, gdzie widzi temat. nieważne czy wezwał ją zwykły mieszkaniec czy ktoś z partii. ważne że jak dostają informację to jadą pokazać problem. tym razem pokazali nasz powiat w negatywnym świetle i tym należy sie martwić, a nie tym, kto tu ściągnął telewizję czy radio. chyba wszystkim zależy zeby było normalnie, a nie jakieś hocki klocki. oglądacie co się dzieje na górze. ile to specjaliści marketingowcy muszą zarabiać, gdy my na dole ledwie najniższą dostajemy i jeszcze nam mówią że mamy sie cieszyć, bo możemy wcale nie miec pracy jak się nie podoba. To jest problem

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. ABC #1493589 | 164.127.*.* 25 wrz 2014 18:24

    Gdyby tak telewizja popytała ludzi co się dzieje w tym naszym szpitalu, to przez miesiąc afera goniła by aferę:)tyle jest tego, że na cały dzień reportaż można by zrobić, a nie tylko kilku minutowy...... Cóż osobiście nie popieram decyzji dyrektora. To tak jakby sam dał przyzwolenie na picie w pracy. W razie wpadki lekarz dostanie po łapkach, zostanie na miesiąc zwolniony a potem znów wraca do pracy. Wstyd mi, kiedy słyszałam w reportażu słowa przyzwolenia na takie rzeczy. Z takim podejściem daleko nie zajedziemy.NIE MA DOBREGO LEKARZA KIEDY JEST PIJANY. NIE MA DOBREGO PIJANEGO KIEROWCY.

    Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (88)