Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Żuromińska komenda ma nowego szefa

2014-09-26 09:42:01 (ost. akt: 2014-09-26 09:57:05)
Uroczystości przekazania jednostki nowemu komendantowi

Uroczystości przekazania jednostki nowemu komendantowi

Podziel się:

Piotr Leonarcik nie jest już komendantem Komendy Powiatowej Policji w Żurominie. Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji powołał na szefa komendy insp. Witolda Lemańskiego. W czwartek 18 września odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków służbowych nowemu komendantowi.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Żuromińska policja ma nowego komendanta. Został nim insp. Witold Lemański. Dotychczasowy komendant insp. Piotr Leonarcik był komendantem w Żurominie przez niecałe dwa lata. Wojewódzki Komendant Policji zdecydował, że Leonarcik będzie komendantem w Płońsku.
Uroczyste pożegnanie komendanta i przekazanie jednostki nowemu komendantowi odbyło się w czwartek 18 września w Komendzie Powiatowej Policji w Żurominie. Na uroczystości był obecny m.in. Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji w Radomiu insp. Cezary Popławski, starosta Janusz Welenc, burmistrz i wójtowie gmin z naszego powiatu, prokurator rejonowy Janusz Marcysiak, ks Kazimierz Kowalski. Zgodnie z tradycja ustępujący komendant oraz jego następca oddali honor sztandarowi jednostki.

Pochwały i gratulacje

Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji insp. Cezary Popławski pozytywnie wypowiedział się na temat jednostki i jej kierownictwa.
- Wyniki komendy w Żurominie stały i stoją na dobrym poziomie, powiat jest bezpieczny – mówił na uroczystości insp. Cezary Popławski - to nie tylko i wyłącznie zasługa komendanta Leonarcika ale całej załogi i wszystkich podmiotów współodpowiedzialnych za stan bezpieczeństwa. Wiem, że doskonale układała się współpraca z władzami samorządowymi, jak również z prokuraturą, sądem i zaprzyjaźnionymi instytucjami. Gratuluje. Panie komendancie to, co pan zrobił dla społeczności lokalnej, dla policjantów, pracowników, to jest ważna rzecz. Zostawia pan jednostkę w dobrej kondycji – mówił do ustępującego komendanta.
Komendant wojewódzki przedstawił również nowego komendanta
- Nowy komendant ma duże doświadczenie, był na stanowiskach komendantów powiatowych. W Makowie Mazowieckim i w Mławie. Jest to człowiek, który ma duży potencjał – mówił Popławski - Myślę, że będzie miał trudną sytuację ponieważ komendant Leonarcik podniósł poziom pracy. Poradzi sobie pan. Jestem przekonany, że jednostka zostaje w dobrych rękach

Głos zajęli również starosta Janusz Welenc i burmistrz Żuromina Zbigniew Nosek. Piotrowi Leonarcikowi dziękowali za dotychczasową współpracę. Witoldowi Lemańskiemu gratulowali nowego stanowiska i zapewniali, że może liczyć na współpracę z ich strony.

Obydwaj komendanci, Leonarcik i Lemański, również zabrali głos. Były komendant dziękował za czas, który tu spędził, a nowy komendant za cieple słowa.
- Dziękuję za zaufanie , którym zostałem obdarzony, postaram się nie zawieść – mówił insp. Witold Lemański - dziękuje bardzo za cieple słowa skierowane pod moim adresem. Zrobię wszystko żeby kontynuować dobre dzieło.
Leonarcikowi podziękował za zostawienie jednostki w tak dobrej kondycji. Zadeklarował również współpracę z samorządami i współpracownikami.

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. qq #1519994 | 176.109.*.* 24 paź 2014 21:22

  Miej Was Boże w opiece... Was policjantów pod światłym przewodnictwem nowego Komendanta. Zwróćcie wagę że gdy z wami rozmawia nigdy w oczy nie patrzy...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. do gościa nizej. #1496975 | 178.42.*.* 30 wrz 2014 21:08

  Ponoć przejechał żabę na jezdni - głupie pytanie. Dlaczego miał wylecieć. Nie kumasz tzw ruchów kadrowych?Są tu i tam. Nikt nikomu tego notarialnie nie zapisał. Uważasz ,ze jak poszedł do Płońska to stracił czy zyskał?Pomyśl szanowny Shammanie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Shamman #1496219 | 95.160.*.* 29 wrz 2014 21:06

  Ktoś wie za co poleciał?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Japa #1494322 | 178.42.*.* 26 wrz 2014 20:14

  Dziwie się ,ze proboszcz nie zabrał ze sobą miejscowego organisty. Ale by sobie pośpiewali.A tak jak widać smutno było, jak to przy pożegnaniach bywa .

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Pokręt #1494226 | 5.173.*.* 26 wrz 2014 17:36

  A na co tam ksiądz, to uroczystości w państwowej jednostce, na narady biskupów nikt się nie pcha. Ten ksiądz to po prostu szpieg Watykanu. Po co go zapraszaja i po co tam lezie, niech idzie do domu Welenca czy jakiegoś komendanta po godzinach pracy.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)