Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Piłka nozna. Lider ograny na własnym terenie

2014-09-27 12:00:00 (ost. akt: 2014-09-26 11:26:23)
Paweł Baca po raz kolejny zagrał niezwykle skutecznie. Jak na kapitana przystało

Paweł Baca po raz kolejny zagrał niezwykle skutecznie. Jak na kapitana przystało

Podziel się:

Wkra Bieżuń znakomicie zaprezentowała się w wyjazdowym spotkaniu w Nasielsku. Miejscowy Żbik, lider tabeli, był tylko tłem dla bieżuńskiej jedenastki, która po pierwszy czterdziestu pięciu minutach prowadziła 4:0.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Hitowe spotkanie bieżącej kolejki, czyli mecz lidera Żbika Nasielsk z Wkrą Bieżuń miał być pojedynkiem wyrównanym i zaciętym. Oba zespoły miały walczyć o końcowy triumf do ostatnich minut. Wszelkie zapowiedzi były niczym w stosunku do spotkania, które rozstrzygnęło się w niespełna dziesięć minut.

Osłabieni, ale mocni
Bez zawodników z Sierpca – Michała Dzięgielewskiego, Łukasza Betlejewskiego, Marcina Nowakowskiego, Marcina Rokickiego, którzy wyjechali na zawody samorządowe, a także bez Marka Dudka do Nasielska wybrał się zespół Wkry Bieżuń.
- To szansa dla naszych zmienników – mówił przed spotkaniem trener Robert Piotrowski.
Zmiennicy wykorzystali swój moment bardzo szybko. Już w pierwszej połowie. W pierwszych niespełna trzydziestu minutach nic nie zwiastowało szybkiego rozmontowania zespołu Żbika. Bieżunianie wprawdzie mieli dwie okazje, ale żadna z nich nie zakończyła się bramką. Gospodarze natomiast po stałym fragmencie gry trafili w poprzeczkę. Gdyby strzał leciał w światło bramki spotkanie mogłoby potoczyć się inaczej. Było jednak 0:0, a między 27, a 34 minutą mecz jakby się zakończył. Trzy znakomite akcje bieżunian przyniosły bramki. Dwie z nich zdobył Paweł Baca. Za pierwszym razem wykorzystał sytuację sam na sam, za drugim dobił strzał Petrykowskiego. Petrykowski również wpisał się na listę strzelców, kiedy to głową przelobował bramkarza. Wynik w 45 minucie podwyższył Wiśniewski.

Żbik tłem
Zespół Żbika w drugiej połowie niczym nie przypominał zespołu, który lideruje rozgrywkom ciechanowsko-ostrołęckiej „okręgówki”. Nasielszczanie nie byli w stanie zagrozić bramce bieżunian.
- Wyszliśmy na drugą część spotkania z myślą, żeby ten wynik utrzymać, żeby nie złapać niepotrzebnych kartek, żeby nie dać się rozpędzić rywalowi i w głupi sposób nie roztrwonić zdobytej przewagi – informuje Piotrowski.
Założenia słuszne, a zawodnicy zrealizowali je z nawiązką. Wracający po pauzie za czerwoną kartkę siedemnastoletni Piotr Oleksiak zamknął stały fragment gry i celnym strzałem zdobył swojego premierowego gola w zespole seniorów, ustalając tym samym wynik spotkania.

Opinia trenera
Robert Piotrowski
Ten mecz był szansą dla naszych zmienników. Pokazał nam, że mamy silny zespół. Żbik jak na lidera ciechanowsko-ostrołęckiej „okręgówki” zagrał słabo. Był tłem dla naszego zespołu. Jestem zadowolony z postawy zawodników.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB