Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Plac zabaw już czynny

2014-10-01 14:34:36 (ost. akt: 2014-10-02 12:12:48)
Z nowego placu zabaw przy placu Wolności można już korzystać

Z nowego placu zabaw przy placu Wolności można już korzystać

Podziel się:

Nowy plac zabaw przy placu Wolności w Żurominie jest już otwarty. Dzieci mogą z niego korzystać codziennie od 8:00 do 20:00.

Poza tym czasem bramka placu jest zamknięta. Budowa placu zabaw rozpoczęła się latem. Wykonawcą wyłonionym w przetargu była firma „Plus” Tomasz i Małgorzata Góralczyk z Żuromina. Do jej zadań należało wykonanie placu zabaw oraz montaż lamp w parku przy placu Wolności. Budżet miejski kosztowało to 267.691,42 zł. W parku trwają jeszcze prace związane m.in. z budową chodników. Te wykonują pracownicy urzędu Gminy i Miasta Żuromin.

Oddanie placu zabaw, kiedy kończy się lato, to pomysł nieco irracjonalny, bo kto będzie podczas jesienno - zimowych zawieruch korzystał z parkowych atrakcji. Z pewnością jednak rodzice są w stanie wybaczyć władzom taki poślizg. Inwestycja jak najbardziej potrzebna, o którą wyborcy z Żuromina dopominali się 8 lat.

Ewa Jabłońska

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ta #1499609 | 178.42.*.* 4 paź 2014 12:59

  a jakby latem zbudowali to byscie pewnie napisali, że dzieci nie beda z tego korzystac bo za goraco jest. W pełni zgadzam się z komentarzem "trzeba doceniać". Łatwo innym wytykac błedy ale sobie..

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Japa #1498511 | 83.28.*.* 2 paź 2014 19:25

  Masz rację. Kino złe , park koło kina do kitu , obwodnica i wszystkie cztery ronda to zwykły szais. Nikt nic dobrego w tym mieście nie zrobił. No cóż taka jest natura niektórych. Wszystko widzą źle. Czyja to wina ? Burmistrza ? A może podstarzałej ciągle pracującej okulistki?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Trzeba doceniać... #1498494 | 79.190.*.* 2 paź 2014 19:02

  Czytając artykuł i wpisy na fb to zastanawiam się po co cokolwiek w mieście mają robić skoro i tak zaraz ktoś skrytykuje. Nic nikomu się nie podoba. Wiecznie tylko narzekanie. Nie wiem czy macie świadomość ale narzekanie to ćpanie – im więcej narzekasz tym bardziej Cię / Was wciąga. Kiedy cokolwiek zarówno mieszkańcy / redakcja coś doceni. Coś co robi Władza / miasto i inni ludzie dla tego miasta. Pokazywanie tylko rzeczy złych i Wytykanie błędów czy jest dobre. Czy u Nas w mieście nic nie dzieje się dobrego ? Czy plac zabaw jest zły ? dlaczego jest zły ? bo za mały ? bo za Duży ? A Może kolor zjeżdżalni zły, a może siatka za wysoka itd. Kiedy ktoś dostrzeże coś innego niż tylko to że można to było zrobić inaczej. Jeżeli są tacy ludzie którzy tylko krytykują to niech oni startują na radnych, burmistrza, starostę. Wytykać coś jest proste ale czy ten KTOŚ dałby radę sprostać wymaganiom każdemu mieszkańcowi miasta. Wstydzę się tego że redakcja tak pisze tzn. pokazuje złe strony że powstał plac zabaw jesienią. Dlaczego się nie pochwali że w końcu plac jest, że dzieci będą miały gdzie spędzać czas popołudniu, że mimo tego że part też krytykowali Wszyscy, to cały czas widać dużo ludzi w nim - razem z pracownikami redakcji. Zastanówcie się nad swoim postępowaniem, słownictwem i Wiarą w Chęć do życia. Nie dostrzegajcie tylko złych rzeczy i to złych rzeczy według Was. Kiedy ktoś ucieszy się że ma coś fajnego w mieście.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Aj waj #1497574 | 188.33.*.* 1 paź 2014 17:35

   A kto u was Polaczki podpisze się pod tekstem irracjonalny?bo nie widzę autora? o co chodzi?była kasa jest obiekt.Wy niedobry naród, nie ma ,źle, jest jeszcze gorzej. Wam niemca trzeba za gospodarza. Wam potrzebne są nasze banki i bat na kark niemiecki. Z was będą ludzie w jarzmie, szanowna Redakcjo.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)