Wtorek, 26 lipca 2016. Imieniny Anny, Mirosławy, Joachima

Piłka nożna. Barankiewicz zapewnia trzy punkty gościom

2014-10-05 12:00:00 (ost. akt: 2014-10-02 15:11:12)
W starciu z byłym gracze Jagiellonii Pawłem Nowotką Tomasz Izwantowski (z lewej)

Aspirujący do gry w III lidze, naszpikowany gwiazdami zespół Błękitnych Raciąż zapisał na swoim koncie trzy punkty. Na Stadionie Miejskim w Żurominie miejscowa Wkra przegrała z Błękitnymi 0:2. Dwa gole zdobył Łukasz Barankiewicz.

Redakcja
redakcja@kurierzurominski.pl

Po wstydliwej porażce w Sochaczewie z Bzurą Chodaków piłkarze Wkry Żuromin chcieli zmazać plamę na własnym stadionie w starciu z aspirującym do awansu zespołem Błękitnych Raciąż. O nietypowej porze, bo w samo sobotnie południe dwie jedenastki wybiegły naprzeciw siebie. W zespole gości mogliśmy oglądać dobrze znanych kibicom piłkarskim zawodników. Błękitni mieli w składzie m.in. Kamila Majkowskiego (niegdyś zawodnika Legii Warszawa czy Sandecji Nowy Sącz), Pawła Nowotkę (wcześniej Jagiellonia Białystok), Łukasza Barankiewicza (Legionovia Legionowo) czy Dawida Kręta (Jeziorak Iława). Naszpikowany gwiazdami zespół do Żuromina przyjechał z nowym-starym trenerem. Do Raciąża wrócił Marek Brakowiecki.

Barankiewicz otwiera wynik
Spotkanie rozpoczęło się dla naszych zawodników najgorzej jak mogło. Już w czwartej minucie spotkania na bramkę naszego zespołu popędził Kamil Majkowski. Majkowski zwiódł na prawej stronie Bartosza Narewskiego, dograł w pole karne do wbiegającego bez krycia Łukasza Barankiewicza, a ten nie miał trudności z trafieniem do pustej bramki. To nie było dobre otwarcie, ale Wkra mogła szybko odpowiedzieć, gdyby nie błąd sędziego tego spotkania Kamila Rzechółko (WS Płock). Piotr Melchinkiewicz przyjął piłkę w polu karnym, założył popularną siatkę Jarosławowi Żebrowskiemu, a ten powalił na ziemię napastnika z Żuromina. Ku zdziwieniu wszystkich gwizdek sędziego milczał. Protestował cały zespół łącznie z trenerem Dariuszem Koprowskim. Melchinkiewicz otrzymał żółta kartkę, a szkoleniowiec naszego zespołu ostrzeżenie przed opuszczeniem ławki rezerwowych. Chwilę później żurominianie mieli kolejną okazję. Była to akcja dwóch siedemnastolatków. Laskowski dośrodkował w pole karne, akcję zamykał Sokołowski, a jego uderzenie z najbliższej odległości trafiło wprost w Dawida Kręta. Przed przerwą goście mogli i powinni podwyższyć prowadzenie. W jednym z przypadków piłkę z linii bramkowej wybił Mateusz Stopczyński, a w drugim już w 45 minucie gry Kamil Majkowski zmarnował rzut karny. Majkowski uderzył obok bramki.

Drugi gol
Po zmianie stron Błękitni nastawili się na kontrataki, a zawodnicy żuromińskiego zespołu ruszyli do ataku. Niestety brakowało celności, ostatniego podania, by bramkarz Dawid Kręt mógł czuć się poważnie zagrożony. Goście przerywali nasze ataki pod swoją bramką i raz po raz wychodzili z kontrą. Jedna zakończyła się bramką. Przejęcie piłki przez Olszewskiego, zagranie do Majkowskiego ten wykłada Barankiewiczowi – pusta bramka i gol. Tak padło drugie trafienie w tym meczu. Niestety ostatnie, bo Wkra nie odpowiedziała rywalom. Niestety musieliśmy kończyć to spotkanie w dziesięciu, bo po dwóch żółtych kartkach boisko opuścił Jarosław Sawicki była to 89 minuta gry.

Wkra Żuromin – Błękitni Raciąż 0:2 (0:1)

Skład: Koczot - Stopczyński, Stopczyński, Nowacki, Narewski - Laskowski (Szulc), Sawicki, Kamiński, Sokołowski (Narewski M.) - Melchinkiewicz (Teodorczyk), Izwantowski