Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Lubowidz Wójta poniosło. Zarzuca przeciwnikom niesprawność intelektualną

2014-10-08 15:27:56 (ost. akt: 2014-10-08 22:42:00)
Wójt Ziółkowski podczas sierpniowej sesji wybuchł

Wójt Ziółkowski podczas sierpniowej sesji wybuchł

Podziel się:

Wójt Lubowidza Krzysztof Ziółkowski dał popis arogancji podczas jednej z ostatnich sesji rady gminy. Oceniał poziom artykułów pisanych przez redakcję lokalnych pism, nazywał swojego opozycjonistę oszustem i wyrażał się na temat jego sprawności intelektualnej. Było gorąco.

Adam Ejnik
redakcja@kurierzurominski.pl

Wójt Lubowidza dał popis. Podczas jednej z ostatnich sesji nawrzucał dziennikarzom i opozycji. Wójt nic nie robił sobie z tego, że podczas sesji jest urzędnikiem państwowym i reprezentuje gminę, że podczas sesji powinien zajmować się sprawami gminy, a nie własną kampanią.

Burza w szklance wody

Burzę wywołał artykuł, w którym piszemy o działaniach, jakie podejmował kandydat na wójta Rafał Woźnowski. Polegały one na tym, że fotografował obiekty zbudowane przez gminę, a zdjęcia umieszczał na swoim blogu. Woźnowski wytykał władzy błędy.
W artykule nie byliśmy stronniczy, a wręcz dziwiły nas metody kandydata Woźnowskiego i to Woźnowski mógł bardziej poczuć się urażony treścią tekstu.
Wójt przyznał, że artykułu nie czytał, ale nie omieszkał na sesji go oceniać. Już sam fakt, że wójt ocenia jakość artykułu na publicznej sesji jest godna potępienia, bo nie od tego jest sesja. Mało tego, wójt przyznaje, że artykułu nie czytał. Tym bardziej dziwi, że wziął się za jego ocenianie. I wreszcie najważniejsze, nazywa poziom inteligencji osoby piszącej jako niesprawność intelektualną i mówi, że do tego poziomu zniżać się nie będzie.
Zapytaliśmy wójta, kogo nazywa niesprawnym intelektualnie. Wójt się wycofał.
- Funkcjonowanie na poziomie niesprawności intelektualnej nie oznacza niesprawności intelektualnej – tłumaczył wójt – A zresztą w kontekście niepełnosprawności mówiłem o autorze zdjęć, a o ile mi wiadomo, pan nim nie jest – dodał wójt.
To zachowanie jest tym bardziej dziwne, że Ziółkowski tego artykułu nie czytał. Gdzie się podziała jego rzetelność?
- Nie czytam, nie interesuje mnie to, co wy piszecie od dłuższego czasu. Ani wy, ani tym bardziej Tygodnik Ciechanowski – mówił wójt.

Woźnowskiemu się dostało

Wójt Ziółkowski próbował wszystkich uczyć kultury. Tłumaczył, na czym polega rzetelność dziennikarska i że powinniśmy dzwonić do niego, żeby wszystko wyjaśniać, wtedy artykuły będą prawdziwe (O dzięki ci, źródło prawdy).
Wtórowali mu niektórzy radni. Jeden z nich mówił, że warto by przyglądać się artykułom i przedstawiać w nich swoje stanowisko. Drugi dziwił się, mówiąc, że jest tyle wspaniałych rzeczy, a my o nich nie piszemy.
W końcu wypowiedź samego wójta skupiła się na Rafale Woźnowskim, którego wójt nazywał autorem bloga, autorem zdjęć, urzędnikiem, a nazwiska jego nie wymienił ani razu.
Ziółkowski nie przebierał w słowach. Mówił o niskiej sprawności intelektualnej autora zdjęć (chodzi o Woźnowskiego).
W końcu padły bardziej dosadne epitety.
- Jeżeli ktoś jedzie na plac budowy, świadomy człowiek, urzędnik. Ludzie, którzy fotografowali są nieudolnymi, ale oszustami – mówił wójt - Jeśli się fotografuje plac budowy jest to śmieszne, żałosne, małe i kłamliwe.
Podsumował swoją wypowiedź słowami: „Jeżeli tak mają rządzić, jak prowadzą kampanię to współczuję mieszkańcom”.
Komentarza nie będzie.

Komentarze (175) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. przypomnienie #1553314 | 178.42.*.* 17 lis 2014 22:40

  Ciekawe, jak wygra obecny wójt i do tego w I turze cóż powiedzą wszyscy z tego forum łącznie z redakcją kuriera? Takie pytanie było przed wyborami. W odpowiedzi pokemony podały Módl się ażeby wszedł do drugiej tury. A nie myśl o takim sukcesie na który niczym se nie zasłużył. Drogie pokemony zmieńta szamana.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. zzz #1548120 | 46.112.*.* 17 lis 2014 07:42

  Ziółkowski pogromił wszystkich,wyborcy dokonali właściwego wyboru. Przeciwnikom kopara opadła.Panie W....... chyba dotarło, że ''nie dla psa kiełbasa''.Obrzucałeś Ziółka błotem,a sam jesteś bardziej upaprany,powinieneś go teraz przeprosić i błagać o wybaczenie.Powinieneś również przeprosić wyborców za robienie niepotrzebnego zamieszania.BRAWO !!!!!!!!!!!!!! p Ziółkowski .

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Zygmunt #1537412 | 37.248.*.* 7 lis 2014 23:45

  Moja subiektywna ocena- tylko Stanisław. Pozostali niskich lotów, oj niskich!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Korupcja wyborcza #1534878 | 83.28.*.* 6 lis 2014 07:49

  Poczytajcie sobie co to jest korupcja wyborcza. I jakie za to grożą kary.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. PIJANY wyborca #1534371 | 37.31.*.* 5 lis 2014 18:35

   A czy te trunki to z akcyzą, czy aby po nich się nie ściemni, pijcie aż oślepniecie i wtedy za was postawimy krzyżyki na wyborach - może o to chodzi tym co częstują......

   Ocena komentarza: warty uwagi (18) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (175)