Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Siatkówka. Po raz szósty z rzędu

2014-10-12 12:00:00 (ost. akt: 2014-10-10 09:23:55)
Zespół Rosario

Zespół Rosario

Podziel się:

Rosario Lubowidz rozpoczęło siatkarski sezon 2014/2015 w kategorii młodziczek. Po dwóch dniach rywalizacji i sześciu zwycięskich spotkaniach nasze siatkarki awansowały do pierwszej ligi młodziczek na Mazowszu. Po raz szósty z rzędu.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Udanie rozpoczął się sezon siatkarski dla młodziczek Rosario Lubowidz. Nasze zawodniczki nowy sezon rozpoczną po raz szósty z rzędu w I lidze.
- To już po raz szósty z rzędu i już samo to jest ogromnym sukcesem dla tak małego klubu – informuje Zbigniew Margalski.

Dwa dni eliminacji
O awans do I ligi nasze dziewczęta musiały rywalizować w ciągu dwóch dni. Pierwszy dzień eliminacji to turniej w Lubowidzu z udziałem 4 zespołów - z Międzyborowa, Grodziska Mazowieckiego, Opinogóry i Lubowidza. Miał on na celu wyłonić dwa najlepsze zespoły, które awansują do drugiej rundy. Nasze zawodniczki bez problemu poradziły sobie z przeciwniczkami, wygrywając wszystkie mecze po 2:0 i razem z drużyną Wrzos Międzyborów uzyskały awans.
Do drugiej części gier awans uzyskały łącznie 24 drużyny, a zespół z Lubowidza mierzył się z zespołami Plas Warszawa, Lider Radom i Legionovia Legionowo III - zaplecze pierwszego zespołu rocznik 2000.
- W pierwszych dwóch meczach nasze zawodniczki grały nierówno i robiły wiele błędów, szczególnie w zagrywce. W pierwszym meczu przy 14 punktach zdobytych przez przeciwniczki, my oddaliśmy im 7 z zepsutej zagrywki – mówi szkoleniowiec z Lubowidza.
Bez problemu jednak odnieśliśmy zwycięstwa 2:0.
- Ostatni mecz z najtrudniejszym przeciwnikiem miał zdecydować o tym, kto awansuje do pierwszej ligi - my czy Plas Warszawa – mówi Margalski.
Mecz był wyrównany, szarpany. Zespoły zdobywały punktami seriami. Ostatecznie po walce wygraliśmy 25:18 i 25:21. Najbliższy turniej pierwszej ligi 18-19.10.2014 r.

Opinia trenera:
Zbigniew Margalski
Turniej to nie była formalność tak jak w ubiegłych latach, gdyż w naszym zespole z pierwszego składu tylko dwie zawodniczki rocznik 2000 mają doświadczenie od kategorii dwójek, pozostałe grają krótko (dopiero od kat. czwórek), a także w pierwszym składzie są dwie młodsze zawodniczki - środkowa - '01 i libero - '02. Tym większe gratulacje dla dziewczyn.

Składy: Aleksandra Kąpińska - kapitan, Andżelika Jasińska, Joanna Ostrowska, Aleksandra Anger, Daria Anysz, Aleksandra Lewandowska, Weronika Kubkowska, Anna Kąpińska, Zuzanna Montowska, Aleksandra Szeluga.
Trenerzy: Zbigniew Margalski, Artur Kubkowski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB