Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Jesienne przygotowania do Ostatków w Muzeum

2014-10-15 14:59:10 (ost. akt: 2014-10-15 15:02:53)
Przedstawiciele z Bieżunia z wizytą w ambasadzie

Przedstawiciele z Bieżunia z wizytą w ambasadzie

Podziel się:

Kierownik Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu Jerzy Piotrowski oraz wiceprzewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Bieżunia Zbigniew Dobrowolski odwiedzili w Warszawie ambasadę Mołdawii. Przyszłoroczne ostatki będą poświęcone właśnie temu krajowi.

Relacja Jerzego Piotrowskiego, zdjęcia Zbigniew Dobrowolski
redakcja@kurierzurominski.pl

13 października na zaproszenie Jego Ekscelencji Ambasadora Republiki Mołdawii w Warszawie Iurie Bodruga oficjalną wizytę w siedzibie Ambasady złożyli wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Bieżunia Zbigniew Dobrowolski oraz kierownik Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu Oddział Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu Jerzy Piotrowski. Podczas spotkania został omówiony program wystawy planowanej na połowę lutego 2015 roku, prezentującej kulturę i dorobek artystyczny Republiki Mołdawii. W spotkaniu uczestniczyli również konsul ambasady Victor Martin oraz sekretarz Vladislav Nastas. Strony omówiły plan działań przygotowujących tę tradycyjną już imprezę. Ambasador został obdarowany przez przedstawicieli Bieżunia publikacjami dotyczącymi historii miasta i muzeum. Oferta prezentacji kultury mołdawskiej została przyjęta przez gospodarzy spotkania z entuzjazmem.
Przygotowywana wystawa jest kontynuacją wieloletniego programu przybliżania mieszkańcom Bieżunia i okolic kultury i tradycji różnych narodów i państw.
Współorganizatorami przedsięwzięcia będą oprócz muzeum w Bieżuniu także Towarzystwo Przyjaciół Bieżunia, Burmistrz Miasta i Gminy Bieżuń, Starostwo Powiatowe w Żurominie oraz liczni sponsorzy i sympatycy muzeum.
Tradycyjnie w trakcie wernisażu zaprezentowane zostaną przysmaki kuchni bieżuńskiej i mołdawskiej, a także tradycyjna muzyka w wykonani artystów z Kiszyniowa.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. tempelrider #1523032 | 37.152.*.* 27 paź 2014 16:36

  już widzę jak tłumy walą do muzeum

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. DO UUU #1511134 | 83.31.*.* 17 paź 2014 18:42

  Zazdrośnik. Powiedział co wiedział :))

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. uuu #1509868 | 88.84.*.* 16 paź 2014 19:51

  to też sposób na życie na tzw. krzywy ryj, bravo jeszcze tyle ambasad, które tak jak polskie ambasady też muszą zaznaczyć swoją zasadność, i tyle...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz