Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Piłka nożna. „Jedynka” w finale ogólnopolskim

2014-10-18 12:00:00 (ost. akt: 2014-10-17 10:33:14)
Najlepsza drużyna w województwie Gimnazjum nr 1 w Żurominie

Najlepsza drużyna w województwie Gimnazjum nr 1 w Żurominie

Podziel się:

Wielki sukces odnieśli zawodnicy Gimnazjum nr 1 w Żurominie startujący w kat. chłopców starszych w 5. Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Podopieczni Wojciecha Błaszkiewicza zdecydowanie wygrali turniej gminny, rejonowy, a w minioną sobotę etap wojewódzki. Już dziś jadą do Warszawy, gdzie rozpocznie się finał ogólnopolski.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

5. Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska trwa. Został już tylko etap ogólnopolski. Wielki finał. Zagra tam szesnaście najlepszych zespołów. Po jednym z każdego województwa w kraju. Do najważniejszego etapu awansowały już zespoły Średzkie Orlęta (dolnośląskie), Gimnazjum Mogilno (kujawsko-pomorskie), Orlik Milanów (lubelskie), ZS Bieniów (lubuskie), Orlik XXVI LO Łódź (łódzkie), Victoria Mikluszowice (małopolskie), Dwójka Prudnik (opolskie), Piątka Dębica (podkarpackie), FC Hajnówka (podlaskie), ZS 4 Pruszcz Gdański (pomorskie), Gim 2 Mikołów (śląskie), Gimnazjum Stadnicka Wola (świętokrzyskie), ZS Młynary (warmińsko-mazurskie), Gimnazjum Grodzisk Wielkopolski (wielkopolskie), SP Karlino IV (zachodniopomorskie), a w miniony weekend dołączył do tego grona zespół Gimnazjum nr 1 w Żurominie, jako reprezentant Mazowsza.

Z Żuromina przez Ciechanów i Nowy Dwór na finał ogólnopolski
Trzy etapy musiał przejść zespół prowadzony przez Wojciecha Błaszkiewicza by dojść na samą górę. Teraz do zdobycia został szczyt. Finał ogólnopolski poprzedzały eliminacje gminne, które odbyły się na żuromińskim obiekcie Orlik, eliminacje rejonowe w Ciechanowie, a także etap wojewódzki w Nowym Dworze Mazowieckim. Nasz zespół reprezentowało dziesięciu zawodników w tym trzech zrzeszonych w Miejskim Klubie Sportowym Wkra – kapitan Jakub Malinowski, Nikodem Kowalski i Robert Jesień. Nasi gracze trafili do grupy z zespołami z Warszawy, Płocka i Piasków. To właśnie ten ostatni zespół był pierwszym przeciwnikiem drużyny Błaszkiewicza. Po bramkach Jesienia i Kaczorka wygraliśmy 2:0. W kolejnych meczach formą strzelecką błysnął jednak Ogrodowczyk. To on zdobył gola w meczu z Gimnazjum z Warszawy, a także poprowadził do zwycięstwa w spotkaniu półfinałowym i finałowym, gdzie zdobył po dwa gole. Już w środę nasz zespół wyjeżdża do Warszawy, gdzie od czwartku będzie toczył batalie z innymi zespołami z kraju. Trzymamy kciuki. Mecze finałowe w sobotę na Torwarze.

Wyniki:
Gimnazjum nr 1 Żuromin - Orliki Piaski 2:0
Gimnazjum nr 1 Żuromin – Gim. 55 Warszawa 1:1
Gimnazjum nr 1 Żuromin – Gim. 12 Płock 3:0

Gimnazjum nr 1 Żuromin – Gimnazjum Przytyk3:1

Gimnazjum nr 1 Żuromin – Gimnazjum Siennica2:0

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB