Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Żuromin. Ostatni raz

2014-10-21 16:00:34 (ost. akt: 2014-10-21 16:03:11)
Pamiątkowe zdjęcie osób uczestniczących w posiedzeniu Rady Społecznej Szpitala 13 października

Pamiątkowe zdjęcie osób uczestniczących w posiedzeniu Rady Społecznej Szpitala 13 października

Podziel się:

W poniedziałek 13 października odbyło się ostatnie posiedzenie Rady Społecznej Szpitala w Żurominie. Ostatnie w tej kadencji.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl
Kadencja Rady Społecznej Szpitala trwa 4 lata. Kończy się w tym roku. W poniedziałek 13 października odbyło się jej ostatnie, w tej kadencji, posiedzenie. Dla przypomnienia: Zadaniem Rady Społecznej żuromińskiego szpitala jest m.in. doradzanie dyrektorowi oraz opiniowanie jego decyzji. Członkostwo w radzie ma charakter społeczny. W obecny składzie rady zasiadają; starosta Janusz Welenc, który jest jej przewodniczącym, burmistrz Żuromina Zbigniew Nosek, burmistrz Bieżunia Andrzej Szymański, wójt Lubowidza Krzysztof Ziółkowski, wójt Lutocina Ryszard Gałka, wójt Siemiątkowa Piotr Kostrzewski, radni Bernard Jabłoński i Piotr Wlizło oraz przedstawiciel wojewody Michał Bodenszac. W sumie 9 osób.
Podziękowania starosty Janisza Welenca
Starosta Janusz Welenc podziękował najbardziej aktywnym członkom Rady Społecznej i dyrektorowi za dobrą współpracę
- Dziękuję również wszystkim, którzy dobrze życzyli temu szpitalowi, żeby każda uwaga była merytoryczna, nienasycona podtekstami politycznymi, a szła w kierunku poprawy świadczonych usług medycznych – mówił starosta Janusz Welenc – Ostatnie lata były najlepszym okresem w rozwoju szpitala, nie pamiętam przez 15 lat takich działań, jakie podejmowalismy w tej kadencji.
Starosta mówił o modernizacji szpitala, zmianie jego infrastruktury.

- Szpital jest wprowadzany w XXI wiek poprzez wdrażanie informatyzacji placówki, oraz nową aparaturę medyczną – mówił starosta - Przez ostatnie 4 lata nasz szpital pozyskał 70 sztuk najnowocześniejszej aparatury medycznej najwyższej, pojawiło się w szpitalnych salach blisko 110 nowych łóżek, wykonaliśmy modernizację oddziału paliatywnego, oddziału rehabilitacyjnego z nowym wyposażeniem, rozwiązana została kwestia budowy nowoczesnego Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego, wykonaliśmy termomodernizację ośrodka zdrowia w Syberii i w Kuczborku, powoli rozwiązuje się kwestia deficytu na lekarzy. Zaczynaliśmy z 40, tej chwili ze szpitalem współpracuje 60 lekarzy – chwali szpital Janusz Welenc – To nie jest jednak kres, z którego możemy być zadowoleni, bo pewne działania muszą być jeszcze podejmowane, choćby takie, żeby była konkurencja wśród naszych lekarzy, bo konkurencja wyzwala coraz lepszą jakość .
Zdaniem starosty wszystkie działania i zmiany, które zaszły w szpitalu, świadczą, że wysiłek w tej kadencji był duży. Uważa, że rachunkowość szpitala jest prowadzona bardzo dobrze. Są pewnie obszary, które trzeba będzie poprawiać . Zdaniem starosty członkowie Rady, którzy wczuwali się w kwestie jakości szpitala, mogą być dumni, że wykonali dobry krok w związku z dalszym rozwojem placówki.
- Tym, którzy życzą dobrze naszemu szpitalowi, życzą dobrze naszym mieszkańcom. Szpital jest jednym z naszych największych dóbr, które powinno podlegać naszej szczególnej ochronie, bo to jest ochrona naszego zdrowia, naszych bliskich i znajomych – mówił Welenc.
Starosta podziękował dyrektorowi i wszystkim pracownikom. Starosta wspomniał również o podwyżkach dla pracowników i nastawieniu lekarzy do pacjenta.
- Życzę, żeby nowy skład Rady Społecznej jeszcze z większa troską chciał nasz szpital zmieniać, żeby nasi pacjenci i mieszkańcy byli dumni, że mamy taki szpital – mówił starosta.

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mgr #1810254 | 78.88.*.* 7 wrz 2015 12:50

  Wprawdzie upłynęło już od ostatniego komentarza w tej sprawie prawie rok czasu, ale wyszło szydło z worka.Okazało się mianowicie, że szpitalowi bez modernizacji grozi śmieć jak wielu pacjentom leczonym za sprawą NFZ.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. do mcgregor #1518750 | 178.42.*.* 23 paź 2014 20:05

  Czego się czepiasz lat 70-tych. Z takim rządzeniem egzekutywa znanej partii by ich zmiotła z horyzontu i było by po ptokach

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. mcgregor #1518490 | 193.111.*.* 23 paź 2014 16:17

  p staroscie gratuluję dobrego samopoczucia - twierdzi, że szpital jest wprowadzony w XXI wiek - ale nie chce zauważyć, że poziom leczenia to zatrzymal się na latach 70-tych XX wieku

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. PSL #1517300 | 46.113.*.* 22 paź 2014 18:21

  To ja wam mówię z PSL, wy to frajerzy.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. ewa #1516564 | 83.17.*.* 22 paź 2014 08:23

  Platformo z Peeselem! Wybudujcie dziś taki szpital, i choć po jednej szkole w każdej gminie powiatu... Ech, nawet na jeden basen was nie stać... Takie rządy...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (11)