Niedziela, 22 kwietnia 2018. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Gimnazjum nr 1 w Żurominie na ogólnopolskim finale

2014-10-26 12:00:00 (ost. akt: 2014-10-24 11:05:33)
Mimo że byli najlepsi w województwie, w finale ogólnopolskim nie odegrali większej roli

Mimo że byli najlepsi w województwie, w finale ogólnopolskim nie odegrali większej roli

Podziel się:

Startujący w kat. chłopców starszych w 5. Turnieju Orlika o Puchar Premiera zawodnicy z Gimnazjum nr 1 w Żurominie zostali sklasyfikowani na miejscach trzynaście-szesnaście w finale ogólnopolskim. Podopieczni Wojciecha Błaszkiewicza byli zdecydowanie słabsi od rywali, ale mimo wszystko odnieśli wielki sukces.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

5. Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska zakończył się w minioną sobotę na warszawskim Torwarze. Tam wprawdzie nie mieliśmy swojego przedstawiciela, ale już sam awans do turnieju finałowego był wielkim sukcesem Gimnazjum nr 1 w Żurominie. Oprócz naszego zespołu do najważniejszego etapu awansowały zespoły Średzkie Orlęta (dolnośląskie), Gimnazjum Mogilno (kujawsko-pomorskie), Orlik Milanów (lubelskie), ZS Bieniów (lubuskie), Orlik XXVI LO Łódź (łódzkie), Victoria Mikluszowice (małopolskie), Dwójka Prudnik (opolskie), Piątka Dębica (podkarpackie), FC Hajnówka (podlaskie), ZS 4 Pruszcz Gdański (pomorskie), Gim 2 Mikołów (śląskie), Gimnazjum Stadnicka Wola (świętokrzyskie), ZS Młynary (warmińsko-mazurskie), Gimnazjum Grodzisk Wielkopolski (wielkopolskie), SP Karlino IV (zachodniopomorskie).

Porażki w grupie
Po wygraniu trzech etapów nasz zespół trafił do finału ogólnopolskiego, a tak spotkał się w spotkaniach grupowych z Orlik XXVI LO Łódź (łódzkie), Piątka Dębica (podkarpackie), Gimnazjum Mogilno (kujawsko-pomorskie). Niestety spotkania z tymi zespołami nie zakończyły się zwycięstwami. W pierwszym spotkaniu Gimnazjum z Żuromina przegrało 4:0, w drugim meczu było już lepiej. Żurominianie byli nawet blisko zwycięstwa, ale ostatecznie mimo prowadzenia 2:1 przegrali 2:3. Wtedy było pewne, że nasz zespół nie awansuje do dalszej fazy. Ostatnie spotkanie to porażka 6:1 z Piątką Dębica. W kolejnej fazie nasz zespół mierzył się z Gimnazjum Grodzisk Wielkopolski i to był ostatni pojedynek graczy Wojciecha Błaszkiewicza. Żurominianie przegrali 4:1 i zostali sklasyfikowani na miejscach 13-16.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB