Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

List do redakcji. Złaz Drużyn Harcerskich w Bieżuniu.

2014-11-07 08:30:04 (ost. akt: 2014-11-07 08:35:35)
Uczestnicy Złazu w Bieżuniu

Uczestnicy Złazu w Bieżuniu

Autor zdjęcia: fot. organizatorzy

Podziel się:

W dniach 10 i 11 października w Zespole Placówek Oświatowych w Bieżuniu został zorganizowany pierwszy w tym roku szkolnym Złaz Hufca ZHP Żuromin. Organizatorami złazu była DH „Huncwoty” z Żuromina.

W piątek od godziny 16:30 rozpoczęła się rejestracja uczestników i podział na grupy warsztatowe. W złazie wzięły udział drużyny: GZ „Bajkowe Ludki" , GZ „Słoneczna Gromada" ; DH „Echo"; DH „Madagaskar"; DH „Korzenie"; DWP „Semper Fidelis"; ogółem 100 harcerzy.
Warsztaty były bardzo ciekawe. Podczas nich uczyliśmy się sztuki składania papieru, czyli tzw. origami i tańca. Odbył się również quiz harcerski oraz wyzwania sportowe.
O godzinie 21 na Borku zostało rozpalone ognisko, na które przybył komendant Hufca Żuromin hm. Henryk Czeczko wraz z członkami komendy, Burmistrz Miasta i Gminy Bieżuń Andrzej Szymański z żoną Bożeną oraz dyrektor ZPO w Bieżuniu Marek Cimochowski z małżonką Beatą. Podczas ogniska każda z drużyn zaprezentowała się i odśpiewała swoją piosenkę drużynową, po czym odbyła sie część mniej oficjalna, czyli pieczenie kiełbasek i ziemniaków. Następny dzień rozpoczął się pobudką o godzinie 7:00. Po toalecie porannej, śniadaniu, sprzątaniu i pakowaniu się, została zorganizowana „Gra miejska", w której potrzebna była wiedza na temat zwierząt i roślin oraz umiejętność udzielania pierwszej pomocy.
Na zakończenie złazu zostało rozpalone ognisko pożegnalne, podczas którego nastąpiło podsumowanie złazu i wręczenie nagród i dyplomów dla najlepszych drużyn.
Harcerze wyjeżdżali z Bieżunia zmęczeni ale zadowoleni. Do zobaczenia na następnym złazie!
Czuwaj!
Katarzyna Szałkowska ZPO w Bieżuniu

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB