Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Kto na wójta, kto na burmistrza?

2014-11-13 10:39:03 (ost. akt: 2014-11-13 10:49:36)
Jakie będą wyniki wyborów, wiadomo będzie już za tydzień

Jakie będą wyniki wyborów, wiadomo będzie już za tydzień

Podziel się:

Już za kilka dni głosowanie. W niedzielę 16 listopada wybierzemy najwyższe władze w gminach. Wszyscy obecni wójtowie i burmistrzowie starają się o reelekcję. Większość z nich władzę sprawuje już kilka kadencji. Każdy jednak z nich ma konkurencję. Największą wójt z Kuczborka. Tu mamy 5 kandydatów. W kolejnym numerze Kuriera Żuromińskiego podamy Państwu wstępne wyniki głosowania. Dziś przypominamy, kto stara się o fotel burmistrza lub wójta.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Żuromin

W Żurominie jest trzech kandydatów. Obecny burmistrz Zbigniew Nosek startujący z własnego komitetu. Z komitetu burmistrza do Rady Miejskiej w Żurominie startuje 11 radnych. Po raz drugi kandydatką jest Aneta Goliat obecnie radna powiatowa, to zresztą jedyna kobieta w powiecie żuromińskim startująca w wyborach na najważniejsza funkcje w gminie. Goliat startuje z Komitetu Wyborczego WZU. Ma on na liście do Rady Miejskiej w Żurominie 13 kandydatów. Trzeci kandydat to Marek Budzich obecnie jest radnym w radzie Powiatu Żuromińskiego. Budzich startuje w wyborach z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem. Z tego komitetu w wyborach do Rady Miejskiej startuje 13 radnych. Budzich należy do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Nosek i Goliat są bezpartyjni.

Bieżuń

W Bieżuniu o fotel burmistrza stara się dwóch kandydatów. Obecny burmistrz Andrzej Szymański. Startuje z Komitetu Wyborczego PSL. Jest członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Z tego komitetu do Rady Miejskiej w Bieżuniu kandyduje 12 osób. Drugi kandydat to Leszek Ogrodowczyk. Bezpartyjny. Kandyduje z Komitetu Wyborczego WZU. Z tego komitetu o mandat radnego w Bieżuniu stara się 8 osób.

Kuczbork

W Kuczborku zainteresowanie funkcją wójta jest największe. Na to stanowisko kandyduje aż 5 osób. Wśród nich obecny wójt Tadeusz Burakowski z Komitetu Wyborczego PSL. Z tego komitetu startuje do rady Gminy 15 kandydatów. Burakowski jest członkiem PSLu. Kolejnym kandydatem jest Jacek Grzybicki startujący z własnego komitetu. Z jego komitetu do Rady Gminy kandyduje 10 radnych. Grzybicki jest bezpartyjny. Wojciech Franciszek Krajewski to kolejny kandydat na wójta Kuczborka. Również nie należy do żadnej partii politycznej. W wyborach startuje z Komitetu Wyborczego Mazowiecka Wspólnota Samorządowa. Z tego komitetu do Rady kandyduję 15 radnych. Bezpartyjnym kandydatem jest również Jakub Krzysztof Krawczyk. Krawczyk startuje z KWW "Mieszkańcy Razem-by żyło się lepiej". Z tego komitetu do Rady Gminy startuje 14 radnych. Piątym kandydatem jest Leszek Safuryn. Safuryn deklaruje, że jest bezpartyjny. W wyborach startuje z Komitetu Wyborczego Wyborców „Wspólne dobro”. Z tego komitetu do Rady Gminy startuje 12 osób.

Lubowidz


W Lubowidzu o fotel wójta stara się 4 kandydatów. Obecny wójt Krzysztof Ziółkowski. Wójt deklaruje, że jest bezpartyjny. W wyborach startuje z KWW Ponadpartyjny Blok Samorządowy. Kandydatów na radnych ma w komitecie 15. Kandydatem na wójta jest Mariusz Jarzynka. Członek Sojuszu Lewicy Demokratycznej, startujący z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem. Komitet na swojej liście w Lubowidzu ma 9 kandydatów. Stanisław Drążewski, członek PSLu. W wyborach startujący z komitetu wyborczego tej partii politycznej. Ma 11 kandydatów do Rady Gminy. Czwartym kandydatem jest Rafał Woźnowski Członek Platformy Obywatelskiej. Woźnowski kandyduje z Komitetu Wyborczego WZU. Ten komitet do rady ma 15 kandydatów.

Siemiątkowo

W gminie Siemiątkowo na stanowisko wójta jest dwóch kandydatów. O reelekcję stara się obecny wójta Piotr Kostrzewski. Jest członkiem PSLu. Kandyduje z Komitetu Wyborczego PSL. Komitet ten ma do rady gminy w Siemiątkowie 15 radnych. Kontrkandydatem Kostrzewskiego jest Hieronim Magdziński. Również członek PSLU ale w wyborach kandyduje z Komitetu Wyborczeg WZU. Komitet ma 12 kandydatów do rady.

Lutocin

W Lutocinie też jest dwóch kandydatów na stanowisko wójta. Obecny wójt Ryszard Gałka, kandydujący z Komitetu Wyborczego PSL. Z tego komitetu do Rady Gminy kandyduje 14 osób.
Drugim kandydatem jest Jacek Kołodzejski. Kandydat bezpartyjny w wyborach kandyduje z Komitetu Wyborczego WZU. Komitet ten ma 12 kandydatów do Rady Gminy w Lutocinie.

Komentarze (93) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. super #1586428 | 83.9.*.* 30 lis 2014 23:38

  Wygrała Pani Goliat!SUPER

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. osp młudzyn #1584616 | 37.152.*.* 28 lis 2014 20:58

  głosujemy na noska

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. mia #1573481 | 178.56.*.* 24 lis 2014 17:43

  Może to ciekawy temat do najbliższego kuriera PANIE Redaktorze?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Ewelina #1573445 | 83.9.*.* 24 lis 2014 17:30

  Panie Redaktorze jakie zmiany są przed wyborcze w Nowej Wsi . . . o godzinie 17:00 zalewa się boisko asfaltem oraz są radny którzy namawia do glosowania na obecnego wojta kuczborka hehe dzieją się cuda przed wyborcze...Jak można dobrze wykonać zalewanie asfaltu przy swiatle z koparki hehe...W Sarnowie oraz gościszce i chojnowie dzieją się cuda przed drugą turą wyborów...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. redakcja #1572377 | 212.160.*.* 24 lis 2014 09:22

   Do piątku do godziny 23:59 udostępniamy dla Państwa Forum Kuriera (od godziny 0:00 w sobotę do 21 w niedzielę trwa cisza wyborcza i forum nie będzie dostępne). Zwracamy się z prośbą, żeby prowadzić kulturalną i merytoryczną dyskusję. Informujemy jednocześnie, że na forum także obowiązuje prawo. Ataki personalne, pomawianie, oszczerstwa mogą być zgłoszone do organów ścigania, a osoby ich używające mogą zostać ukarane.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (93)