środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Na żołnierską nutę

2014-11-20 15:13:05 (ost. akt: 2014-11-20 15:24:26)
Dzieci wystąpiły w strojach ludowych

Dzieci wystąpiły w strojach ludowych

Podziel się:

Uczniowie z Przeradza Małego Narodowe Święto Niepodległości uczcili śpiewem. I to nie zwykłym śpiewem. W murach szkoły rozbrzmiały piosenki żołnierskie. W czwartek 13 listopada odbył się tam Festiwal Piosenki Żołnierskiej.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Samorządowej Szkole Podstawowej w Przeradzu Małym 13 listopada odbył się Festiwal Piosenki Żołnierskiej. Pomysłodawca takich obchodów narodowego święta była Anetta Wasiak, nauczycielka historii. Dzięki temu do działań patriotycznych zaangażowała się cała szkoła. Wszyscy mieli również możliwość zapoznania się z najważniejszymi wydarzeniami historycznymi Polski z czasów, kiedy kraj stracił niepodległość. Uczniom została również przybliżona historia Festiwalu Piosenki Żołnierskiej, który odbywał się w latach 1967 -1989 w Kołobrzegu. Uczestnikami szkolnego festiwalu byli reprezentanci z każdej klasy oraz przedszkolaki. Dzieci przebrani w różnorodne stroje między innymi żołnierski i ludowe wykonali takie pieśni jak „Myśmy wojsko”, „Piechota” i „Legiony”. Przed wykonaniem każdej z piosenek, uczniom została przedstawiona historia powstania utworu. Na zakończenie jeden z uczniów IV klasy Maciej Dobiesz zagrał na gitarze „Rotę”.
- Okazało się, iż festiwal jest doskonałą formą kształtowania postaw patriotycznych. Zaangażowani byli prawie wszyscy uczniowie szkoły. Każdego roku przeżywamy tę uroczystość inaczej i za każdym razem bardzo wyjątkowo – mówi Anetta Wasiak – mamy nadzieję, że w kolejnych latach Festiwal Piosenki Żołnierskiej stanie się w Samorządowej Szkole Podstawowej w Przeradzu Małym tradycją – dodaje.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB